View Single Post
Stary 02-08-2020, 15:27   #8
HenryDaniel
ford::amateur
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 24-07-2020
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2014
Postów: 4
Domyślnie Odp: 1.5 EB pompa wody, uszczelka pod głowicą, biały dym, szarpanie

Dzień dobry. Po pierwsze chciałbym podziękować wszystkim za bardzo rzeczowe odpowiedzi oraz dzięki wam nabrałem trochę nadziei że to może nie głowica. Wczoraj wróciłem z rodziną z tygodniowego urlopu i wziąłem się od razu do działania. Sprawdziłem sobie dokładnie jak wygląda ten intercooler i jak może być mocowany, wymiary przeglądając google, nr seryjny: DS7G-9L440-BE. Mocowany jest na ok 10 śrub chyba 10'tka oraz jedna 13'tka. Mała grzechotka podchodzi bardzo ładnie, jeden obrót i reszta ręką, no i jedna śrubka jest praktycznie pod jedną z rurek od klimatyzacji. Ocho i już wiedziałem że będzie fajnie. Wysunąłem ile się dało i zdjęcia pokazują chyba wszystko. Przynajmniej to by było przystanek numer 2 z ubywającym płynem, czy już koniec jazdy się okaże. A teraz najgorszy punkt programu i znowu potrzebuje waszej pomocy.
Ja wiem że buda jest jedna ale w tym modelu wygląda to tak jak by złożyli cały samochód a potem ktoś podrapał się po głowie i powiał "...yyyy Stefan zapomnieliśmy o klimatyzacji." Miejsca pod maską na rzut oka dużo ale nie da się kompletnie tego intercoolera wyjąć przez tą klimę. Na rzut oka brakuje z 2cm.

Pierwszy krok, dobra nie chce rozkręcać rurek (wtedy było by szybko zrobione) bo czynnik ucieknie więc luzuję pasek klinowy odkręcam pompę klimatyzacji i daję ją max na prawo. No ok już dużo więcej wyszło ale brakuje jak napisałem z 2 cm i tak naprawdę wadzi o plastik wiatraków.
Drugi krok, na prawdę nie chce demontować przodu auta więc wyjmę "wiatraki". No i znowu ta klima, nie ma opcji by wyjąć "wiatraki" przez te cholerne rurki od klimy, nie ważne gdzie się pompę te 15cm w tą czy w drugą da.

Proszę więc o radę może ktoś ma "patent" i już wyjmował ten intercooler ? A jak nie to bardzo proszę o jakąś pomoc jak zdemontować zderzak bez jego uszkadzania. Wydaję mi się że trzeba zdjąć na pewno czarne plastikowe nadkola, pewnie tam jest jakieś mocowanie zderzaka pod lampą ?
HenryDaniel jest offline   Odpowiedź z Cytatem