View Single Post
Stary 21-07-2020, 18:05   #6437
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał miroos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Myślę że w domu cena ładowania jest w okolicy 0,62-0,65 PLN/kWh - przynajmniej u mnie już tyle średnio wychodzi ze wszystkimi opłatami za kWh przy taryfie całodziennej -
A jaką masz zadeklarowaną moc przyłączeniową dla domu? 10-12 kW? Jesteś pewien, że płacisz pełną opłatę za infrastrukturę. Myślisz że firmy energetyczne będą ciągle przymykały na to oko jak na abonament RTV? Przyjąłem 1.15 PLN/kWh - tyle przyjmują analitycy przy analizach zyskowności. Na rynku energetyki dochodzi do konsolidacji i firmy paliwowe nie będą naiwne. Orlen już przejmuje dystrybutora Tauron - który ma jedne z niższych stawek dystrybucyjnych w kraju. A reszty dopełni akcyza na prąd, która teraz jest na paliwa napędowe. Ciekawe czy będą dwa liczniki w domach, czy jak ktoś będzie miał jeden to zapłaci akcyzę również za prąd do celów domowych. W sumie to chyba nawet nie muszą być dwa liczniki, bo już na bieżąco dokładnie moga kontrolowac chwilowy pobór mocy i zróżnicować stawki dla szybkiego ładowania. Nawet deweloperzy liczą sobie 5000-10000 zł więcej za miejsce parkingowe w garażu z przeznaczeniem pod auta elektryczne (bez wall box'a!) bo muszą mieć większy przydział mocy. A na razie nie ma popytu bo udział aut do ładowania z sieci to wciąż margines. Ciekawiej się zrobi jak się pojawi popyt na prąd ... to będzie prawdziwa bonanza. Oczywiście wciąż są miejsca gdzie można ładować za darmo ... nęcenie trwa ... jeszcze nie pora na odłów ...

Ostatnio edytowane przez kaan1 ; 21-07-2020 o 18:43
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem