View Single Post
Stary 15-07-2020, 18:04   #43
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Jak naprawić zawór start-stop pompy Lucas Epic

Zawór w pompach po 1994 roku sterowany jest sygnałem PWM (ang. Pulse-Width Modulation) , czyli sygnałem najczęściej o stałej częstotliwości, ale o zmiennym czasie trwania impulsu. Czyli przy maksymalnej czasowej impulsu sygnał staje sygnałem stałym.
Impuls może być kształtowany różnie, w pierwszym momencie jest silniejszy, później dla podtrzymania twornika wystarcza mniejszy prąd.

Rola zaworu w pompie po 1994 roku jest podwójna - nie tylko zatrzymuje silnik, ale także reguluje ciśnienie paliwa wewnątrz pompy. Paliwo jest wykonawczym czynnikiem hydraulicznym dla nastawników kąta i wielkości wtrysku, więc nieprawidłowe ciśnienie powoduje często całkowite zakłócenie pracy nastawników i powstanie ich błędów, które w rzeczywistości nie mają takiej przyczyny, są sprawne - winny jest zawór start-stop.
W starej pompie z lat 1991-1994 zawór start-stop nie pełnij funkcji regulacji ciśnienia, był zasilany sygnałem stałym +12V.

Jeżeli zrobiłeś zamianę pompy "starej" na "nową" - to to się raczej nie uda... Sterowany sygnałem PWM zawór cały czas wibruje z dużą częstotliwością otwierając i zamykając się, w starej pompie jest albo stale otwarty, albo stale zamknięty.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem