Temat: [Galaxy 2006-2015] Wygłuszenie / wyciszenie auta.
View Single Post
Stary 09-07-2020, 09:48   #5
Krzysiu63
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 25-06-2019
Skąd: Świdnica
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 8
Domyślnie Odp: Wygłuszenie / wyciszenie auta.

Gąbka to mata wygłuszająca Comfortmat 10 mm, specjalna do komory silnika (trudnopalna). Powycinałem najpierw na podstawie gotowych szablonów kształtki, które następnie docinałem pod wymiar już na miejscu. Dzięki temu poszło znacznie szybciej, choć przyznam się, że nie przyłożyłem się do roboty i przeważnie są o parę milimetrów za małe. Na to pójdzie oryginalna mata, połatana w miejscach uszkodzeń, jako osłona.

W sumie zużyłem pół metra kwadratowego gąbki, czyli kosztowało to ok. 20 zł i godzinę roboty.

Cytat:
Napisał jaceks Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a jakiś efekt słyszalny jest? czy tylko placebo? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy jest ciszej? Chyba tak, zwłaszcza gdy równej jeździe na niskich obrotach. Ale jeździłem parę tygodni bez żadnego wytłumienia. A może to tylko złudzenie? Trudno powiedzieć - wiarygodne pomiary można zrobić tylko w warunkach laboratoryjnych. W tech chwili największy szum dochodzi z tylnych nadkoli i bagażnika. Chciałbym przynajmniej nadkola wytłumić, ale zabiorę się za to za kilka tygodni. Całości na pewno robić nie będę - raz że koszt materiałów wyjdzie koło 2 tys., złotych, a dwa - to pewnie kilkanaście całych dniówek roboty (sądząc z wpisów na forum Mondeo), a ja nie mam ani tyle czasu, ani warunków do takiej roboty.

Ostatnio edytowane przez Krzysiu63 ; 09-07-2020 o 09:57
Krzysiu63 jest offline   Odpowiedź z Cytatem