Temat: [Mondeo 2007-2014] Klimatyzacja nie działa
View Single Post
Stary 06-07-2020, 22:31   #493
seewcio
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 06-04-2016
Skąd: Sosnowiec
Model: Mondeo MK4; S-Max MK1
Silnik: 2.0TDCi; 2.0TDCi
Rocznik: 2008; 2006
Postów: 83
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

Ooo, widzę, że ktoś pokasował moje ostatnie posty..., ale nieważne... to nawet dobrze, bo musiałbym przeczytać jakieś wypociny przeciwko mojemu ostatniemu postowi...
Ze względu na zupełny brak szacunku i zrozumienia w tym wątku powinienem to olać i nic Wam nie pisać, ale poznajcie moje chamskie serce...

Moja klima wróciła do żywych i tak, jak pisałem wcześniej, sprawna klima, na ustawieniu LOW powoduje, że sprężarka działa bez żadnych przerw, jak ktoś ma inaczej, to powinien szukać usterki. Powodem przerw było ślizgające się sprzęgło, dlatego podczas mocniejszego przyspieszania klima się wyłączała i włączała dopiero, jak obroty silnika spadały. Wystarczyło usunąć podkładkę przy sprzęgiełku klimy i teraz jak zasprzęgli, to trzyma elegancko, dopóki sam nie wyłączę klimy. Wcześniej miałem też problem na postoju, że się załączała i wyłączała, ale to już chyba opisywałem wcześniej, że problemem były mocno zabrudzone chłodnice, zwłaszcza ta od klimy i układ się przegrzewał i co chwilę rozłączał sprzęgło=wyłączał chłodzenie. Teraz nawet w upały, jakie były dzisiaj klima chłodzi rewelacyjnie, bez żadnych przerw. Dla pewności jeździłem kiedyś z podłączonym komputerem, żeby zobaczyć, czy sprężarka się rozłącza, wtedy szybko spada ciśnienie w układzie, i po 15 min jeździe z przyspieszaniem itd. sprężarka nie wyłączyła się ani razu, więc mam pewność, że przyczyna rozłączania została usunięta.
Powodzenia w szukaniu usterek w Waszych przerywających sprężarkach.
seewcio jest offline   Odpowiedź z Cytatem