Temat: [Focus 2011-2014] 1.6 TDCI 115KM nie odpala
View Single Post
Stary 03-07-2020, 12:08   #1
mateush02
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 29-10-2018
Skąd: Wałbrzych
Model: Focus mk3 kombi
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2013
Postów: 9
Domyślnie 1.6 TDCI 115KM nie odpala

Dzień dobry wszystkim,

Potrzebuje pomocy, jestem szczęśliwym posiadaczem Focusa z 2013r 1.6 tdci 115km, do tej pory nie miałem z nim żadnych problemów.

Miesiąc temu wyskoczyła "Awaria silnika - natychmiast serwis", zatrzymałem się na poboczu, auto chodziło normalnie, zgasiłem odpaliłem, błędu brak.
Pojechałem na komputer i mechanik stwierdził że błąd się nie zapisał że to coś chwilowego było.
Dwa tygodnie temu ponownie to samo, auto w tryb awaryjny, zgasiłem odpaliłem błędów brak.

W dniu wczorajszym usterka wyszła na jaw, jadąc na 3 biegu po mieście auto zaczeło się dławić, obroty zaczeły falować, gasł po czym się odpalał.
Zatrzymałem się na poboczu, błędów zero, zgasiłem odpaliłem, auto nadal nie chciało jechać, ruszyłem w stronę warsztatu, spalanie pokazywał na poziomie 20 litrów/100, przejechałem 20m auto zgasło, wyrzuciło błąd "awaria silnika" i już do dnia dzisiejszego nie odpaliło.

Obecnie jest na warsztacie, podpieli komputer, pokazał błąd za wysoka temperatura wypalania dpf, nie da się tego błędu wykasować.
Wymienili filtr paliwa, sprawdzili czy dpf nie zatkany, stwierdzili że jest ok, egr tez podobno ok.


Auto kręci ale nie odpala, co może być przyczyną?
Przebieg 140tys
mateush02 jest offline   Odpowiedź z Cytatem