Temat: [Mondeo 2007-2014] Trzeszczący szyberdach
View Single Post
Stary 24-06-2020, 21:28   #7
mar111cin
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-01-2020
Skąd: FSW
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 diesel 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 39
Domyślnie Odp: Trzeszczący szyberdach

Cytat:
Napisał QUIET Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@radkor
napisz coś więcej..co jest powodem tych trzasków? U mnie one tylko zimą występują..jak auto nienagrzane.
Chyba się nie dowiemy.
Za to ja dzisiaj się trochę zabrałem za szyberdach i tak:
dosłownie nad zagłówkiem pasażera - czyli zaraz za "łukiem, narożnikiem" otworu, na krawędzi idącej w poprzek samochodu, jak tam lekko przyduszę zasłonę do góry, to trzaski ustają.

A wokół krawędzi otworu, jest taka uszczelka osłaniająca wycięty rant, żeby sobie człowiek rąk nie pociął. Łączenie tej uszczelki jest równo na środku samochodu, nad podłokietnikiem. Z łatwością ona schodzi, no to zerwałem ją za pierwszy narożnik otworu i potem wzdłuż krótszej krawędzi do następnego narożnika. Zasłonkę zacząłem naginać do góry i do środka świeciłem latarką - tam dosłownie nic nie ma. Jest tylko zasłonka w "prowadnicy" (bardzo bogate słowo na to coś) i tyle. Ale przy ściąganiu tej uszczelki, tak mi coś ona zatrzeszczała. Jak ją ponownie założyłem, dobrze dociskając na obydwu łukach (narożnikach otworu), to powiem, że przejechałem się kawałek i na 99% te cholerne trzaski ustały. 1% niepewności, bo się akurat trochę rozpadało :/

Ta uszczelka (oczywiście mówię o tej od wewnątrz samochodu co jest), schodzi dość łatwo, ściągnięcie i założenie to nawet nie 10 minut, łącznie z zabawą w wyginanie osłonki. Możliwe, że ta uszczelka gdzieś od temperatury się odkształciła i mogła dziwnie dolegać do niej osłonka, przez co takie dźwięki wydawała.

Edit - 2 dni później i zero trzasków czy innych odgłosów z szyberdachu, widać poskutkowało.
Z tym, że mondeo jest tak plastikowe, że teraz słyszę inne trzeszczące rzeczy

Ostatnio edytowane przez mar111cin ; 26-06-2020 o 11:37
mar111cin jest offline   Odpowiedź z Cytatem