Temat: [Focus 2014-2018] Klimatyzacja co roku slabiej
View Single Post
Stary 31-05-2020, 22:46   #4
Kris_Poland
ford::advanced
 
Imię: Kris
Zarejestrowany: 03-08-2016
Model: Ford Focus
Silnik: 1.5
Rocznik: 2015
Postów: 286
Domyślnie Odp: Klimatyzacja co roku slabiej

Cytat:
Napisał kopson Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2 lata to trochę za długa zwłoka na przegląd klimatyzacji, tym bardziej, jeśli używasz jej regularnie. Ja włączam klimę okazjonalnie wg potrzeb, ale odgrzybiam (ozonuję) ją co rok wraz z wymianą filtra kabinowego, a co 2 lata jadę do jakiegoś warsztatu sprawdzić i uzupełnić czynnik chłodniczy.
Nie zauważyłem u siebie słabego działania klimy, ale zauważyłem że gazu w tych 2-letnich odstępach całkiem sporo brakowało. Np. ostatnio (a to było miesiąc temu) uzupełniono mi prawie 300 gramów chłodziwa czyli ok.połowę (nie stwierdzono dziury i nieszczelności).
Jeśli masz wątpliwości co do działania u siebie, to dobrze byłoby poszukać warsztatu zajmującego się konkretnie naprawą i serwisem klimatyzacji, a nie takiego, w którym robi się standardowe szybkie przeglądy przy użyciu automatu.

no widzisz tez musisz uzupelniac, czemu?

po uzupelnieniu juz chlodzi wlasciwiej i mozna jezdzic przy 21C czy 19 kto jak woli, teraz na LO nie daje rady, serwis co 2 lata, powiadasz ze nieadekwatny, mysle ze nie ma co czesciej nigdzie zagladac poki to nowe poza odgrzybianiem

Bump:
Cytat:
Napisał Lukasz2525 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może umyć chłodnicę klimatyzacji bo brudna i nie chłodzi powietrza?
od nowosci slabiej bo brudna?
nabicie klimy likwiduje problem, jest ciekaw co masz na mysli
Kris_Poland jest offline   Odpowiedź z Cytatem