Temat: [Mondeo 2000-2007] falowanie obrotów na zimny silniku 2.0 PB
View Single Post
Stary 28-05-2020, 14:26   #16
Wonsuz93
ford::amateur
 
Imię: Tadek
Zarejestrowany: 10-01-2017
Skąd: Ruda Śląska
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 145 KM
Rocznik: 2002
Postów: 9
Domyślnie Odp: falowanie obrotów na zimny silniku 2.0 PB

Cytat:
Napisał bolek-tarnow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wątpliwa sprawa by to była kwestia map skoro problem występuje na lpg i pb. Choć opis problemu nie do końca jest dla mnie jasny - problem występuje na zimnym a dzieje się na lpg i pb? zimny silnik więc i na lpg jak ma pracować? Kolejno wykręcony silniczek krokowy i zaślepiony otwór po nim i silnik pracuje równo - silniczek założony a wypięta wtyczka = silnik nie może ustabilizować obrotów. Coś mi tu się kłóci, bo nawet gdyby to było lewe powietrze to w jednym i drugim przypadku powinien zachować się tak samo.
Kwestia wygląda tak, że silnik jest lekko dogrzany więc gdzieś w trakcie tej obrotowej dyskoteki zdąży się przełączyć na LPG. Ale sprawdzałem tą usterkę również na wyłączonym LPG - bez różnicy. Co do tego krokowca - też mi się to kłóci ale faktycznie tak jestGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. + przy wypiętym wywaliło checka.
Wonsuz93 jest offline   Odpowiedź z Cytatem