View Single Post
Stary 01-05-2020, 19:04   #34
arturmsi
ford::average
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-07-2019
Skąd: W-wa.
Model: Focus MK4 fl
Silnik: 1.5 Ecoblue 120 KM
Rocznik: 2022
Postów: 160
Domyślnie Odp: FORScan - oceni jak wygląda stan moich wtrysków?

Start stopu nie posiadam, więc aku mam zwykłe. Auto kupiłem rok temu 3 letnie i też rzadko-kiedy widziałem spalanie 0.4 litra...może jak odłacze aku i podłacze pod zwykły prostownik a nie automatyczny to lepiej go podładuje...bo 4 lata aku to raczej nie czas na wymianę.




Cytat:
Napisał Zielony360 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Albo źle ładujecie akumulatory, albo szykuje się ich wymiana. Mi po naładowaniu akumulatora spalanie spada do 0,4 l/h (okazjonalnie 0,3). Dopiero po kilku tygodniach - a jeżdżąc w mieście nawet szybciej - wzrasta na stałe do 0,5 (z wyłączonymi światłami mijania, z ustatkowaną temperaturą*wewnątrz). Wtedy napięcie spoczynkowe to ok. 12,3-12,4 V, czyli trochę słabo.

Ze względu na system odzysku energii z hamowania, którego priorytetem wcale nie jest żywotność akumulatora, trzeba je ładować, co robię regularnie. Dlatego mam pewność co do moich obserwacji, czyli korelacji spalania z napięciem. Zaniedbanie tej kwestii skutkuje tym, że mimo, że akumulator to AGM, ludzie wymieniają go co 3 lata... Mój ma 5 lat i odpala "na dotyk".
arturmsi jest offline   Odpowiedź z Cytatem