Temat: [C-MAX 2003-2007] Płyn chlodniczy ubywa 2.0
View Single Post
Stary 24-04-2020, 10:32   #2
Holek122
ford::beginner
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 05-12-2015
Skąd: Głuchołazy
Model: Focus C-Max
Silnik: 1.8 16V
Rocznik: 2004
Postów: 34
Domyślnie Odp: Płyn chlodniczy

Cytat:
Napisał Puszkincmax Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Mam problem odnośnie płynu po zakupie i przejechaniu około 600km dolałem płyn chłodniczy do wartości MAX
Przejechałem około 200km chciałem (spryskać szyby i brakło płynu) podniosłem maskę a tam stan płynu chłodniczego na MIN. Dodam że podczas tej jazdy włączył się wentylator. Czy jest możliwość że był układ zapowietrzony?????? Dodam że auto przed zakupem stało około 5 miesięcy.
A jeszcze pytanie odnośnie przewodów powrotu do zbiorniczka w jednym miejscu mianowicie na wysokości zamka klapy mam na tych wężach w tym samym miejscu zgrubienie tak jakby w środku był śrut nie mogę wcisnąć węża zaraz obok wciska się bez problemu czy tak ma być czy te węże są zatkane w tym miejscu
Coś pokręciłeś strasznie. Najpierw piszesz o płynie chłodniczym, potem że brakło ci płynu do spryskiwaczy. Co ma piernik do wiatraka? Nie odróżniasz tych dwóch płynów? No chyba że masz te dwa zbiorniki które są osobno połączone w jeden. Hahaha. Czy płynem z chlodnicy spryskujesz sobie szyby? Płyn do spryskiwaczy to jedno i zbiornik jest schowany w prawym nadkolu. Płyn chłodniczy to drugie i zbiorniczek wyrównawczy jest w komorze silnika po prawej stronie. Zazwyczaj ma kolor pomarańczowy lub niebieski. Jeśli ucieka Ci płyn tylko do wartości MIN i tak się utrzymuje to stawiam na nieszczelny zbiorniczek wyrównawczy.
Holek122 jest offline   Odpowiedź z Cytatem