Temat: [Mondeo 2007-2014] 1.6 eb dłużej kręci zanim odpali
View Single Post
Stary 22-04-2020, 16:42   #12
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,542
Domyślnie Odp: 1.6 eb dłużej kręci zanim odpali

Cytat:
Napisał Danielo_82 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W eb nie ma przelewów więc pompa działa bezstopniowo. Poszukaj na yt, jest kilka filmów o działaniu i diagnozowaniu tego zaworu.
Wg OBD ciśnienie paliwa przed startem po przekręceniu stacyjki to 5.1 bara, poczytam co i jak z tym zaworem

Udało mi się dorwać za 50zł prawie nowy rozrusznik od wersji ze start-stop (wzmocniony, szybciej kręci i ma mocniejsze szczotki, obudowa, wymiary i mocowanie to samo, pasuje plug and play) i teraz zapala od strzała właściwie. Stary rozrusznik nie wyglądał źle w środku ale miał mocno skorodowaną obudowę oraz bardzo dużo opiłków ze szczotek w środku (szczotki jeszcze były), nie mam pojęcia czy to wpływało na jego pracę. Łożyska w srodku też były ok. Może się jakoś zdemagnetyzował od temperatury już sam nie wiem.

Być może jest to tylko zatuszowanie problemu ale jestem zadowolony a nowy wzmocniony rozrusznik powinien posłużyć dożywotnio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zamówiłem też zaworek od odpowietrzenia zbiornika ale zanim dojdzie to trochę potrwa. Jak coś mi się uda więcej zdiagnozowac to napiszę

Ostatnio edytowane przez klocolus ; 22-04-2020 o 16:48
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem