View Single Post
Stary 17-04-2020, 09:42   #5
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: 2.5d kamper zastanawia mnie jedna luźna linka

Cytat:
Napisał Okraj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To linka z termostatu woskowego Lucas CAV, tym bardziej, jeśli to 1988 rok, to może być silnik 4AB,
Tak, masz rację, mój błąd, wykazałeś tu dużą czujność Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. , zakończenie linki i pancerzyka z dwiema nakrętkami regulacyjnymi jest faktycznie takie jak w pompie CAV Lucas. Czyli auto było pierwotnie na pompie CAV Lucas (nie mylić z późniejszym Lucas EPIC) i zamieniono ją na Boscha.
To ważne - tak by kolega vince1977 miał prawidłową informację i świadomość co rzeczywiście zmieniono w układzie paliwowym.
Cytat:
Napisał Okraj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ciekawe tylko jak poradzono sobie z brakiem pompy wstępnej, po wymianie na "nowego" boscha?
Podczas pracy nie ma problemu, bo rotacyjna pompa Boscha (jak większość innych, w tym właśnie CAV Lucas) ma wbudowaną wstępną łopatkową pompkę zasilającą. Czyli Bosch sam zasysa paliwo ze zbiornika. I tak zrobione silniki 4AB chodziły ok. Problem zaczyna się wtedy, gdy układ zasilający rozszczelni się - zaczyna zasysać powietrze, bo cały pracuje na podciśnieniu. Przy późniejszych wersjach z dodaną mechaniczną pompą podającą, układ pracuje pod ciśnieniem i nie zapowietrza się. Dodatkowo pompa podająca ma dwa zaworki, zapobiegające przed cofaniem się paliwa podczas postoju - gdy układ paliwowy (filtr, pompa, wtryskiwacze) są nieszczelne i podciśnienie nie trzyma paliwa w układzie. Z kolei system CAV Lucas ma na uchwycie filtra paliwa ręczną pompkę do odpowietrzania układu - nie wiem jak ona trzyma paliwo na postoju - ale powinna.
Sporo lat temu - z tego co pamiętam - jeden człowiek na Forum pisał, że dodał elektryczną pompkę podającą. Ale nie wiedział, że Bosch może samodzielnie zasysać paliwo (tak właśnie pracuje układ w Transitach Mk6 tddi z pompami Bosch VP30 i VP44). Może tu też jest dodana dodatkowa elektryczna pompka podająca...

Na rysunku w załączniku jest pokazana pompa CAV Lucas i zaznaczyłem tą nieszczęsną linkę.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg CAV Lucas.jpg (91.8 KB, 17 wyświetleń)
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 18-04-2020 o 18:39
wojtekjanus jest online   Odpowiedź z Cytatem