View Single Post
Stary 01-04-2020, 19:14   #118
mati_0
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-06-2012
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2013
Postów: 2
Domyślnie Odp: naprawa skrzyni powershift

Miałem problem z PS uszkodzony tłumik drgań i opiłki w mechatronice. Skrzynia została rozebrana, wyczyszczona i wymienione trochę gratów. Przez ok 8 tyś po naprawie miała lekkie szarpania między 1 - 2, 2 - 3 ale też nie zawsze czasem chodziła idealnie jak z salonu. Poczytałem, że to może być wina adaptacji ale robiona była różnymi interfejsami i nic nie pomagało - najlepszy efekt dał Forscan.
Po ok 8tyś tryb awaryjny i objaw ślizgającego się sprzęgła.
Kody odczytywane po kilku jazdach testowych
P2849 - Widełki zmiany biegów A zablokowane
P0796 - PCC - działanie lub zacięty wyłączony
P073E - Nie można włączyć biegu wstecznego
P2714 - PCD - działanie lub zacięty wyłączony
P170F - Zawór upustu ciśnienie sprzęgła uległ awarii

W związku z tym mam pytanie czy ?
Miał ktoś jakieś doświadczenia z firmą AVANTI z Kielc - zajmują się regeneracją mechatroniki do automatów (regeneruja też maglownice i dwumasy ). Wysłałem im mechatronikę do sprawdzenia, miało kosztować 300zł - sprawdzenie. Sprawdzili i zregenerowali sterownik w ciągu 3 dni, 4-go był już u mnie kurierem za pobraniem 1235zł do zapłaty. Nikt tego nie uzgodnił wcześniej ze mną bo mechanik stwierdził, że sterownik był bardzo uszkodzony.
Mam teraz dylemat ponieważ wysłali kartę gwarancyjną ale bez paragonu/faktury. Nie ma żadnego dokumentu do tej regeneracji. Zapewniali, że paragon jest w paczce ale ustaliłem, że nikt go nawet nie wystawił. (nie ma kopi w kasie fiskalnej )
Ogłaszają się na allegro 299 zł spawdzenie mechatroniki, 1197zł - cała mechatronika.

Będę wdzięczny jeśli ktoś ma jakieś info o tej firmie. Chodzi mi czy wiedzą co robią i można im zaufać, czy tylko robią kasę ?

Podczas rozmowy Pan mnie mocno zaniepokoił jednym zadaniem "Jeśli coś będzie nie tak to wyjmę swoje graty i oddam kasę." Jak po tulejowaniu i nad wymiarowych tłokach można wyjąć swoje graty ??
mati_0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem