Temat: [Mondeo 2014- ] Wypalanie DPF -objawy
View Single Post
Stary 12-03-2020, 07:36   #352
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Wypalanie DPF -objawy

Cytat:
Napisał Fiesta Mk8 ST Line Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pany, gdzieś widziałem jakieś takie mini ustrojstwo na OBD2 komunikujące się z telefonem po BT i pokazujące stan zapełnienia DPF i inne jakieś dane life.
Tak mam takiego, podobnego z Twojego linku

https://allegro.pl/oferta/elm327-ica...ski-8194134208

używam z forscan i jest OK. Jednak dopiero 3ci zakupiony na Al..o za 40 zeta (po wskazaniu jakiegos użytkownika z forum - poszukaj we wątkach o forscanie). Działa bezproblemowo z Forscanem. Ja mam zakupioną wersję Forscan Lite (kosztuje grosze, a mozna jednorazowo obserwowac więcej niz jeden wskaźnik jak w wersji darmowej). Jeśli idzie o interfejs to działa właśnie ten z włącznikiem. Ten nowszy auto (bez włącznika) nie chciał współpracowac z Forscanem.

Bump:
Cytat:
Napisał Dart8 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Normalne spalanie na postoju u mnie waha się od 0,4 do 0,6 l/h z ogrzewaniem/AC w trybie auto-teraz mamy temp. jakie mamy. Filtr mam zaraz za kolektorem w przedziale komory silnika (nie pod podłogą). Nigdy nie włączyły się : wentylator, ogrzewania lusterek/szyb, nie zwiększyły się obroty itd.
Jedynie nieaktywny ASS i delikatnie inny dźwięk silnika -takie miałem wrażenie bo zwykle pracuje tak cicho, że niektórzy pytają czy to benzyna, choć takie pytanie trochę mnie dziwią.
A to "normalne spalanie na postoju 0,8 l/h" jest dopiero od około 3 tyg.
Ale dziś trochę potestowałem starając się stworzyć opisywane w tym wątku warunki silnikowi i...spalanie "postojowe" znów 0,5 l/h.
Jest tak jak piszesz - mam wrażenie że procedura wypalania DPF nie wymusza dodatkowego obciążenia silnika - właśnie dlatego ze teraz filtr jest w strefie "gorącej" za kolektorem. Skoro wróciło do 0.5 to powino byc OK. Może było to 0.8 bo próbował dopalić a nie mógł w danych warynkach

Bump:
Cytat:
Napisał atari Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No nie powiem w 100% mam dw10c 163, ten sam sterownik, y mnie 0.5litra mam tylko na rozgrzanym silniku, bez klimy, i gdy aku jrst naładowany i sterownik ogranicza ładowanie, na światłach i klimie jest od 0.7 do 0.9, wypalanoe pez klimy okolo 1.3 z klima 1.8
Różniece 0.2 l/h mogą wynikać z korekcji współczyynika spalania. Ja robiłem korektę i widziałem że są różnice w wysokości spalania na postoju przed i po korekcie.

Ostatnio edytowane przez kaan1 ; 12-03-2020 o 07:43
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem