View Single Post
Stary 29-02-2020, 09:57   #1
klocky
ford::average
 
Avatar klocky
 
Zarejestrowany: 29-01-2009
Model: S-Max
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 190
Domyślnie Pompa podciśnienia, vacum - głośna praca

Witam.
Jak w temacie, moja pompa lub coś w bezpośrednim sąsiedztwie wydaje dźwięk jak klepanie zaworu z nadmiernym luzem. Dźwięk pojawia się w miare nagrzewania się oleju. Wymontowałem raz tą pompę myśląc iż rozsypało się sprzęgiełko łączące ją z wałkiem ale brak oznak zużycia. Zamontowałem z powrotem. Kupiłem używkę optycznie w stanie idealnym również bez luzu na sprzęgiełku, ale rozmontowałem pokrywę i ku mojemu zaskoczeniu w pompie na zewnętrznej części gdzie poruszają się listwy uszczelniające jest hm.... 'rysa' a właściwie "blizna" poprzeczna-równoległa do osi obrotu wałka pompy. Trudno to wyjaśnić. W każdym razie listwa uszczelniająca przechodząc przez tą szramę podczas obrotów (według mnie) może wydawać dźwięk przypominający takie klepanie ponieważ jest ona wyczuwalna paluchem a listwy uszczelniające są najprawdopodobniej wykonane ze stali łożyskowej bo nie wykazują zużycia. Zdjęcie zamieszczone, jest z pompy którą kupiłem, nie wiem czy ona również wydaje takie odgłosy, w wolnej chwili zamontuję tą pompę i rozmontuję tą która jest zamontowana celem oględzin.

Moje pytanie brzmi- bo nic nie znalazłem na temat, czy te pompy mają wadę fabryczną? Punkt wytarcia tej obudowy jest to najprawdopodobniej punkt w którym jest tzw. szczyt, czyli momnt osiągnięcia najwyższego pkt. podciśnienia.
Aha, nie ma innych objawów poza hałasem tj. spadek podciśnienia itd.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20200229_105437.jpg (84.8 KB, 114 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez klocky ; 29-02-2020 o 11:20
klocky jest offline   Odpowiedź z Cytatem