Temat: [Mondeo 2014- ] Jakie opony na lato
View Single Post
Stary 24-02-2020, 23:26   #107
karoolpl
ford::advanced
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 15-01-2017
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2020
Postów: 283
Domyślnie Odp: Dobór opon letnich sezon 2020

W MK4 jeździłem na hankook ventus prime 3 i goodyear asymetric 5 (do mk5 17 widzę że brak, jest tylko 1 generacja), hankook był bardzo fajny, dość cichy, trzymał auto na drodze, goodyear jednak mam wrażenie że bił hankooka w każdym calu, nawet przy ostrym hamowaniu czuć było jak ten goodyear wgryzał się dosłownie w asfalt. Mój styl jazdy w mk4 był dość dynamiczny (średnie spalanie w 2.0 tdci to jakieś 9 do 10 litrów, a jak bardzo mi się spieszyło po mieście to i 12 potrafiło się pokazać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) zarówno jedne jak i drugie opony spisywały się bardzo dobrze i zużywały w akceptowalny sposób, bez wyrwań gumy, pęknięć . Ogólnie spostrzeżenie do hankooka, to że ta opcja mimo że w wielu testach, opiniach jest średniakiem, to ma spore aspiracje do klasy premium, przynajmniej te na których jeździłem dawały takie poczucie.

Ktoś wyżej pytał o uniroyale rain, mam znajomego który jezdził na takich oponach w bmw seri 3, zadowolony, jednak minus tej opony to tempo zużycia, faktycznie zużywa się szybciej od sporej ilości opon dostępnych na rynku.
karoolpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem