Temat: [Transit Courier] DPF w silniku 1,5 Duratorq
View Single Post
Stary 31-01-2020, 23:53   #15
Rafał K.
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 14-01-2020
Skąd: Lublin
Model: Transit Courier
Silnik: 1,5 75KM Duratotq
Rocznik: 2019
Postów: 52
Domyślnie Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq

Domyślam się, że łatwo nie będzie. Dlatego poprosiłem o pomoc instytucję do tego powołaną. Prawo konsumenckie stoi po mojej stronie, a Ford bardzo dokładnie opisał usterkę występującą w tym aucie, przestrzegając przed ignorowaniem jej. Skoro serwis nie jest w stanie, wbrew zamieszczanym informacjom jej usunąć, to muszą wziąć na siebie odpowiedzialność. Żaden klient nie zdecydował by się na zakup auta, wiedząc o tym, że posiada ono usterkę mogącą doprowadzić do poważnych uszkodzeń silnika i jego osprzętu. Kupując samochód dopytywałem szczegółowo o ten silnik. Oczywiście sprzedawca go zachwalał. Polecił ( po koleżeńsku) wymienić wcześniej olej silnikowy. Sugerował wymianę przy 5 tys. km. jeśli chcę długo i bezproblemowo auto użytkować. Nie zdążyłem - przy 4.400km nastapiła pierwsza awaria. Z perspektywy czasu uważam, że wiedząc o występującym w tym silniku problemie próbował " odwlec w czasie" jego objawy. Z całą pewnościa w chwili sprzedaży auta wiedział o ogłoszonej przez Forda akcji serwisowej, ale nie poinformował mnie o niej. List z wezwaniem na akcję serwisową otrzymałem już po wystąpieniu awarii. Dlatego ciekaw jestem kiedy Ford ogłosił akcję serwisową 19B19. Może ktoś wie? proszę o informację, może być na priv.

Ostatnio edytowane przez Speedo ; 01-02-2020 o 18:43 Powód: dubel
Rafał K. jest offline   Odpowiedź z Cytatem