Temat: [Mondeo 2007-2014] 1.6 ecoboost uszczelka pokrywy zaworów
View Single Post
Stary 14-01-2020, 14:21   #15
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,535
Domyślnie Odp: 1.6 ecoboost uszczelka pokrywy zaworów

Cytat:
Napisał Danielo_82 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chyba jednak będę musiał zabrać się za u uszczelkę na dniach, bo jak na początku była tylko jedna fajka mokra, tak teraz widzę już całkiem sporo oleju.
I teraz jeszcze pytanie czy oringi wtryskow kupować od razu czy jest jakiś sposób żeby ich nie uszkodzić (wogole w jaki sposób one się niszczą? ) i zostawić stare? Samą uszczelkę warto kupić w ASO czy może być nieoryginalna? Bo rozpiętość cenowa od 40 do ponad 100 zł.
Ja kupiłem uszczelkę w aso za bodajże 70zł ale pewnie dobry zamiennik (Erling na przykład) da radę. Ostre krawędzie zgodnie z zaleceniami dałem małą kropkę masy uszczelniającej, reszta złożona na sucho na oczyszczoną powierzchnię i odpukać od jakiś 10tys.km nic nie cieknie (a wcześniej cały silnik był usr*ny olejem od tej pokrywy)

Co do oringów to trzeba uważnie zdejmować listwę i jeszcze bardziej uważnie ją montować, oringi zwilżyć dla poślizgu. Myślę, że na starych da radę zamontować jak się delikatnie będzie listwę montować. Mi się nie udało za pierwszym razem ale teraz myślę, że już dałbym radę na starych złożyć. Ciężko mi jest to wytłumaczyć ale podczas wkładania trzeba takie delikatne ruchy przód-tył wykonywać, bo krawędź otworu jest dosyć ostra i łatwo nią przeciąć oring. Nie próbować skręcać po nasadzeniu listwy tylko rękami zakładać aż dojdzie do głowicy i praktycznie będzie już siedziała na swoim miejscu z możliwie minimalnym luzem (oringi będą w otworach i już nic się nie przytnie). Jakby co mam dwa zapasowe oringi na ten moment mogę jakoś poratować jednym w razie w tylko nie wiem skąd jesteś.
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem