Temat: [Focus 2008-2011] Błędy/Usterka silnika/tryb awaryjny
View Single Post
Stary 11-01-2020, 15:37   #18
Kashiko
ford::beginner
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 11-01-2020
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 31
Lightbulb Focus MK2 problem z EGR oraz elektryką

Witam i z góry przepraszam za ewentualne błędy, jest to mój pierwszy post tutaj... Otóż zacznę od krótkiej historii napraw mojej foki 1.6 TDCi 2008 roku z przebiegiem już 252014 km
Około 3 miesiące temu zauważyłem grzejący się przewód plusowy od bezpieczników do klemy, krótko po wymianie przewodu padl akumulator w trakcie jazdy, został zregenerowany alternator, między czasie raz na ruski rok samochod przełączał się w tryb awaryjny zwykle po tankowaniu na stacjach no name, ale było to sporadyczne i restart silnika załatwiał sprawę, teraz gdy wyjechałem w trasę (140 na autostradzie) odcięło moc a samochód tak jakby nie miał turbo, żadnych błędów a restart silnika pomagal na ok 10 minut jazdy, od tej pory problem się powtarzał. Postanowiłem odpiąć wtyczkę od EGR i samochód zaczął jechać normalnie ( sprawdź silnik oraz błąd p042f, p0405) przejechałem tak parę dni najpierw co jakiś czas wchodził w tryb awaryjny i coraz czesciej, teraz samochód odcina całkowicie moc a na zegarach zapalają się wszystkie lampki a w miejscu przebiegu km pokazuja się same kreski ( błąd u0155, u0073) a samochód w ogóle nie reaguje na gaz, najpierw zdążyło się to raz na sekundę a teraz coraz czesciej. Myślałem że problem tkwi w EGR ale po kolejnych objawach mam wątpliwości czy ktoś z was może miał podobne problemy ? Dodam że błędy sprawdzałem chińskim obd
Kashiko jest offline   Odpowiedź z Cytatem