Temat: [Kuga 2008-2012] Koło dojazdowe a napęd 4X4
View Single Post
Stary 05-01-2020, 07:45   #19
adamjoker
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 22-11-2016
Skąd: Mazury
Model: Kuga Tit AWD
Silnik: 2.0D 136KM
Rocznik: 2008
Postów: 87
Domyślnie Odp: Koło dojazdowe a napęd 4X4

Piasek80 - Oj tam - nie przesadzaj z tym spalaniem. ;-) Dwie apteczki, suwmiarka i parę innych dupereli. Przypominają mi się czasy jak wprowadzali jazdę na światłach cały dzień i wyliczenia - ile to litrów na 100km więcej spalą auta przy zwiększonym obciążeniu alternatora przez włączone światła, kupowanie naklejek na reflektory imitujące włączone światła ;-) ;-) ;-) Litości. Jednemu nie chce się wozić dojazdówki - tak jak ja - i to się zemściło w drugi dzień świąt (stąd moje zainteresowanie tematem) a inni wolą być przygotowani na niespodziewane. A gdzie te czasy jak odradzano w dużym fiacie wozić parę pustaków, lub worek z piaskiem, żeby tył dociążyć ;-)
A za wykład odnośnie wielkości kół - dzięki. Teraz się już troszkę bardziej rozjaśniło mi w temacie.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
radek9103 - wg kalkulatora to 9% różnicy na obwodzie. Tak tylko informacyjnie Ci podrzucam. W instrukcji jest T135/90 R 17. Nie wiem jakie masz koła na samochodzie, ale ta dojazdówka tak troszkę niewesoło wygląda raczej. Ale zaznaczam, że jestem laikiem, nie bierz moich słów za pewnik. Jeszcze raz dzięki za podesłanie zdjęć.

Ostatnio edytowane przez adamjoker ; 05-01-2020 o 07:54
adamjoker jest offline   Odpowiedź z Cytatem