View Single Post
Stary 30-12-2019, 13:54   #5151
gregor76w
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 17-07-2019
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 benzyna duratec he
Rocznik: 2008
Postów: 12
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Witam. Nx dvd -auto rok 2008- nie załącza się po przekręceniu stacyjki na zapłon i odpaleniu auta. Podświetla się tylko ekran z datą i godziną. Za każdym razem trzeba nacisnąć przycisk zasilania, tzn ten od głośności. Po zgaszeniu auta radio gaśnie normalnie a po ponownym uruchomieniu znowu trzeba ręcznie je odpalić. Poza tym radio nie pamięta ostatnio wybranych utworów cd i mp3 i za każdym razem po włączeniu ustawia się na radio. Zaprogramowane stacje radiowe pamięta, datę i godzinę pamięta. Akumulatora nie rozładowuje bo ostatnio mondek stał prawie trzy miesiące bo byłem w delegacji i odpalił normalnie. Auto mam od kwietnia i tak jest od samego początku. W drugim napędzie płyta DVD z mapami z 2009 roku strasznie porysowana i czasem nie załapuje a czasem uda się włączyć nawigacje. Jaki soft w radiu nie wiem, i nie wiem czy tak było od początku czy ktoś coś kombinował przede mną.
Wiem że podobne pytanie w tym temacie już padło kilkanaście stron postów temu dokładnie post 5017 ale nie znalazłem odpowiedzi.
Czy ktoś na forum wie o co chodzi i wie jak można to można rozwiązać bo irytujące jest ciągłe przełączanie np. mp3 i słuchanie ciągle tego samego utworu po każdym uruchomieniu auta albo ręczne wyszukiwanie porzednio słuchanego kawałka.

Pytanie drugie a zarazem prośba.
Ponieważ planuję domontować USB to chciałbym zapytać jak to działa jak na panelu nie ma przycisku usb i jaki moduł dokupić i czy może ktoś na forum takowy posiada do sprzedania.

Z góry dzięki za konkretne odpowiedzi i za te mniej konkretne też.
Dodam jeszcze że nie mam conversa.

Ostatnio edytowane przez gregor76w ; 30-12-2019 o 16:57
gregor76w jest offline   Odpowiedź z Cytatem