Temat: [Mondeo 2007-2014] Wymiana lamp ksenonowych na H7 (downgrade)
View Single Post
Stary 27-12-2019, 11:06   #23
Python013
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-03-2017
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo MK4 Titanium X
Silnik: 2,0 SCTi 203KM powershift (już jest 240KM)
Rocznik: 2010
Postów: 113
Domyślnie Odp: Wymiana lamp ksenonowych na H7 (downgrade)

karoolpl
Jestem w pełni świadom tego iż takie LED-y nie posiadają homologacji europejskiej o ile jakąkolwiek posiadają Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pomimo wszystko zaryzykuję ponieważ nie przemawia do mnie fakt o rzeczoznawcach chcących mnie udoopić, których możesz mieć jedynie na głowie jeśli dojdzie do wypadku zamiast kolizji.
Dla dopełnienia całości dodam, że zgodnie z rozumieniem przepisów o homologacji to w samochodzie muszą być wsadzone takie żarówki z jakimi był on homologowany i w przypadku szukania winnego wypadku z ofiarami w ludziach za żarówki +xxx% również bekniesz ponieważ mają znacznie więcej lumenów co wpływa na poprawność pracy danego odbłyśnika.
Nawet zamiana pozycyjnej na LED-owy zamiennik jest podstawą do zatrzymania dowodu rejestracyjnego. Tak dokładnie stanowią przepisy prawa w Polsce.


A tak swoją drogą to nie wiem czy wiesz, ale LED-owe zamienniki mają dwie wady i nie we wszystkich samochodach występują.
-tak sieją, że radio w większości szumi podczas jazdy (wiele nowych niemarkowych ładowarek USB robi to samo).
-te bez silniczka za radiatorem nie ogrzewają na tyle szkła reflektora by zimą śnieg topniał.

Ostatnio edytowane przez Python013 ; 27-12-2019 o 11:13 Powód: uzupełnienie
Python013 jest offline   Odpowiedź z Cytatem