View Single Post
Stary 22-12-2019, 11:36   #38
DjDario79
ford::beginner
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 30-05-2017
Skąd: Rybnik
Model: Ford Kuga
Silnik: 1.5 EB 150KM
Rocznik: 2018
Postów: 36
Domyślnie Odp: Ogromne zużycie paliwa (1.5 EcoBoost 150KM)

Bardzo lubię i cenię Kugę. Jedyna jej "wada" to spory apetyt na benzynę. Z tego też powodu zamiast kupić w salonie wersję z automatem i 4x4 (miałem to auto na tydzień w testach, ale spalanie 12-13 litra zniechęciło mnie skutecznie do wyboru tej jednostki) postanowiłem kupić tańszą opcję 1.5 ecoboost manual z napędem na jedną ośkę. Teraz mam przebieg 34 tys. km i średnie spalanie od początku w okolicach 9.1 l/100. Sporo jeżdżę po mieście.
To też nie jest mało, ale jednak zdecydowanie mniej niż w testówce którą jeździłem.
Żal mi trochę rezygnacji z automatu, ale wczoraj wchodzę na stronę ford.pl i widzę że w konfiguratorze jest teraz dostępna również opcja 1.5 ze skrzynią automatyczną i napędem na jedną oś (1,5 roku temu takiej opcji nie było, bo automat był powiązany tylko z napędem 4x4). Czy ktoś z Was ma może tę wersję i może się wypowiedzieć jak tutaj wypada spalanie?
Korci mnie zamienić auta, na automat FWD, ale nie mam pewności jak tam będzie z apetytem na benzynę? (diesla nie chcę). Chyba że warto już poczekać na Kugę 2020 w hybrydzie? Ale tu z kolei obawiam się kosmicznej ceny...
DjDario79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem