View Single Post
Stary 14-12-2019, 08:22   #24
Artoorek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-11-2019
Model: Ford Edge
Silnik: 3,5l V6
Rocznik: 2015
Postów: 19
Domyślnie Odp: Czujnik temperatury zewnętrznej AAT

Cytat:
Napisał vtec Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(...) A składasz zderzak jak chcesz, z czujnikami lub bez, z żaluzją lub bez, z kamerą lub bez, lub minimum, czyli temp i maska, a w zderzak zaślepki, ale to troche słabo wygląda.
Dzięki za info.

Póki co składam bez "bajerów" bo nie ogarnę tematu sam, a samochód trzeba poskładać u blacharza-lakiernika, żeby pojechać do fachowca od elektryki. Docelowo pomyślę o wymianie zderzaka i grilla i domontowaniu pdc i kamery, dlatego "tymczasowo" najchętniej zrobiłbym wiązkę-prowizorkę, żeby podłączyć czujnik temp. maski i klakson, a później, kiedy znajdę kogoś, kto się zna na rzeczy zrobi się tak, jak ma być.

Zderzak kupiłem taki: https://allegro.pl/oferta/ford-edge-...hal-8677209323

I wiem, że jeśli zamierzam domontować pdc i kamerę, to zderzak i grill mam nie taki jaki powinienem mieć. Niestety zanim kupiłem, to jedyna opinia od fachowców zajmujących się przeróbką samochodów z USA w pobliżu mojej lokalizacji była taka, że mogą spróbować uruchomić pdc i kamerę, ale gwarancji że zadziała nie dadzą. Stwierdziłem więc, że nie ma sensu ryzykować i lepiej kupić zderzak bez pdc i grill bez kamery - bo taka oryginalnie była wersja samochodu.

Później dopiero na tym forum wyczytałem, że zrobić da się wszystko, tylko trzeba wiedzieć jak.

Kupując zderzak założyłem, że to wersja US, ale teraz już nie jestem pewien. Zamiast halogenów, wymyśliłem sobie w to miejsce założenie świateł do jazdy dziennej. Problem stanowi fakt, że nie mam pojęcia co "siedzi" w złączu, do którego wpina się wiązki zderzaka (jeśli Ty to wiesz i byłbyś skłonny pomóc - oczywiście w razie potrzeby chętnie za tę pomoc zapłacę - to napisz na priv). Jeśli uda mi się tego dowiedzieć, to podłączę czujniki temp i maski, klakson i światła do jazdy dziennej w odpowiednie miejsca, żeby doprowadzić samochód do stanu używalności, a potem na spokojnie będę próbował ogarnąć całość w sposób cywilizowany.

Edit:
A najśmieszniejsze jest to, że pomimo braku zderzaka, wiązki zderzaka i czujnika temperatury, samochód po uruchomieniu (na króciutko, bo układ chłodzenia jest suchy) na chwilę pokazał błąd czujnika temp., a potem wyświetlił jakąś temperaturę, która wydawała się zgodna z prawdą.

Ostatnio edytowane przez Artoorek ; 14-12-2019 o 08:29
Artoorek jest offline   Odpowiedź z Cytatem