View Single Post
Stary 07-12-2019, 20:26   #401
Didus
ford::average
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 24-02-2018
Skąd: Gryfów Śląski/ Trier
Model: S-MAX TITANIUM AWD
Silnik: 2.0 TDCI 180PS
Rocznik: 2017
Postów: 70
Domyślnie Odp: Wymiana oleju w automatycznej skrzyni powershift

Więc jak widać procedura wymiany jest raczej już oklepana i z reguły jest jedno mieszkanie biegami przed wymianą i raz po wymianie aby sprawdzić korek przelewowy.

Choć mam małe pytanie ze swojej strony ( bo jak widać mam chyba trochę inna nowszą generację wersję skrzyni) a mianowicie czy od czasów pierwszego PS coś mogło lub się zmieniło co do tej procedury, ilości itp. ?

Mam jeszcze jedno pytanie czy ktoś sprawdzał ile tak naprawdę zlewa się tego starego oleju w stosunku co ilości potem zalanego nowego ?
I Ile tak naprawdę weszło nowego bo jako widać w niektórych opisach ludzi wymieniających olej zalali 6l inni 6.5 a jeszcze inni dolali do 7 l nie patrząc na poziom przelewu ( chyba trochę zły pomysł)...... ?
Zgodnie z filmikami pokazowymi wlewa się tylko tyle ile jest do korka przelewowego.

Swoja droga tak sobie pomyślałem czy jak bym zrobił jedno mieszkanie biegami więcej po wymianie to czy jest możliwość że dolałbym kolejną porcję oleju ....? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czy może warto sprawdzić ile tak naprawdę zlało się starego oleju i dolać dokładnie tyle samo ? W takim przypadku miało by się pewność że w skrzyni będzie dokładnie tyle oleju ile było oryginalnie ...?
Didus jest offline   Odpowiedź z Cytatem