View Single Post
Stary 07-12-2019, 20:03   #45
smax-z-parkinsonem
ford::amateur
 
Imię: Natasza
Zarejestrowany: 07-12-2019
Skąd: Łask
Model: S max
Silnik: Benzyna + gaz
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Odp: Szarpanie, drganie i duże wibracje silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzan

Cytat:
Napisał kamcio514 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć.
Widzę, że temat nadal nie został rozwiązany.

U mnie sytuacja wygląda podobnie jak u @gencuch , czyli wibracje występują na rozgrzanym silniku na biegu jałowym. Po włączeniu AC lub odkręceniu nawiewu na max. bądź przekręcaniu kierownicy objawy ustają.

Co ciekawe przy temperaturze mniejszej niż 6 stopni wibracje także ustają i to mnie najbardziej zastanawia.

Przeczytałem już chyba wszystko na ten temat i dochodzę do wniosku, że nie warto tego robić. Tylko w cieplejsze dni (ok. 10 stoponi) włączać klimę.
Przy tej wartości samochodu każdy 1-2 tysiące to już dużo, a tyle kosztuje większość propozycji mechaników.
Cześć wszystkim. Czy ktoś zastanawiał się nad zbiorowym pismem do Forda w sprawie usterki, której nie da się wyeliminować? Na tym forum i na miliardzie innych ludzie męczą się z tym szarpaniem, wymieniamy dwumasy, czujniki, egr, alternatory, półosie oraz poduszki, a problem nadal jest. Szczerze, to szkoda mi teraz sprzedać bo włożyłam tyle kasy, że pewnie mogłabym kupić smaxa kolejnej generacji, albo inne fajne auto bez tego zasranego trzęsienia.
Czy jest tu może jakiś specjalista z łódzkiego województwa, który ma pomysł co to za ****o szaroie tym samochodem? Przecież to się jeździ nim całkowicie do dupy :/
smax-z-parkinsonem jest offline   Odpowiedź z Cytatem