View Single Post
Stary 20-11-2019, 06:42   #29
pacp
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-02-2017
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo MK4
Silnik: DW10C 163KM
Rocznik: 2012
Postów: 339
Domyślnie Odp: 1.5 EB - rodzaj paliwa 95 czy 98?

Cytat:
Napisał Matych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiesz mój kolega ma wrażenie że kosiarka lepiej chodzi na 98,a tak na poważnie daj sobie spokój i lej co popadnie na renomowanych stacjach.Wszystkie testy pokazują różnicę równą z błędem pomiarowym.
Błąd pomiarowy ilości środków czyszczących? Używam 98 bo te kilka złotych na baku nie sprawi, że będę biedniejszy a placebo mycia zostaje i czystość paliwa jest lepsza przez co lepiej kontrolowany jest wybuch. Mocy nie zauważyłem większej, jeśli chodzi o spalanie to tutaj właśnie odpowiednie określenie to granica błędu. Niektórzy nie uwzględniają wiatru i oporów z nim związanych. Trasa 100km pod wiatr będzie inna niż ta sama z wiatrem.

Uważam jednak, że kultura pracy silnika jest lepsza i jest (przynajmniej w odczuciu) ciszej, choć i tak przestanie lania Castrola dało dużo większe zmiany.

Chciałem się jedynie dowiedzieć czy przeciętny Kowalski ma dostęp do zestawienia tych detergentów lub ktoś z forum.
pacp jest offline   Odpowiedź z Cytatem