Temat: [Mondeo 2007-2014] 1.6 ecoboost uszczelka pokrywy zaworów
View Single Post
Stary 11-11-2019, 17:57   #9
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,555
Domyślnie Odp: 1.6 ecoboost uszczelka pokrywy zaworów

Cytat:
Napisał Danielo_82 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
P0258 to pompa hp na 100% niestety.
Na razie co jakiś czas pojawia się mi w oczekujących i znika, szczególnie jak jest mało paliwa w baku (chociaż może mi się wydaje). Czasami mam wrażenie, że trochę dłużej musi pokręcić aby odpalił ale poza tym żadnych innych objawów pompa nie daje. Coś się u Ciebie działo?

Cytat:
Napisał Danielo_82 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tutaj z tymi zmiennymi fazami się trochę boję i chyba oddam do ASO, bo do innych mechaników zaufania nie mam. Tak patrzę po blokadzie rozrządu do 1,6 eb i nie widzę żadnego plaskownika do wałków. Trochę bez sensu byłoby teraz bawić się w uszczelkę dekla, żeby za chwilę znów zmieniać ją przy rozrzadzie.
https://www.youtube.com/watch?v=cbfjRbU97Y0 Tutaj blokują płaskownikiem i w sumie w blokadach na allegro też są takie płaskowniki. Z drugiej strony do samego rozrządu to nie widzę potrzeby blokowania wałków, wystarczyło by koła. Przynajmniej w innych autach tak się robi.

Robiłem jakiś czas temu w Astrze ze zmiennymi fazami ruskim patentem jak na tym filmie https://www.youtube.com/watch?v=s-SOaf1GDB4 w sumie w 1.6eb jest identyczne rozwiązanie a nawet prostsze bo o jedną rolkę mniej. Może ktoś jeszcze się wypowie co robił rozrząd. Ja zrobię samemu jak przyjdzie pora.

A jak robią w ASO to się zapytaj, mi na pytania odpowiedzieli bardzo rzeczowo odnośnie szczegółów naprawy i pomogli dobrać części żeby sobie samemu zrobić.
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem