Temat: [Mondeo 2000-2007] Parujące szyby bez klimatyzacji
View Single Post
Stary 06-11-2019, 17:08   #1
archi4lo
ford::average
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 22-02-2013
Skąd: Wlkp
Model: Fiesta mk6 / Mondeo mk3
Silnik: 1,4 TDCI / 2,0 Pb + LPG
Rocznik: 2002 / 2006
Postów: 139
Domyślnie Parujące szyby bez klimatyzacji

Witam. Potrzebuje porady odnośnie parujących szyb. Po wyłączeniu klimatyzacji bardzo zaczynają parować mi wszystkie szyby w samochodzie. Po włączeniu klimy wszystko jest ok. Nie jest to problem krótkotrwały występujący tylko zaraz po wyłączeniu klimy tylko długotrwały. Praktycznie nie da się jechać jeśli nie włączę od nowa klimatyzacji. Co ciekawe jeśli mam całkowicie wyłączone nawiewy czyli ani nie chodzi tryb ECO ani klima to wtedy nie parują mi szyby. Podłoga w aucie jest sucha ale mimo wszystko pokusiłem się o zdemontowanie obudowy filtra powietrza w zeszłym tygodniu i naprawę uszczelki, która tak na prawdę była w całkiem dobrej kondycji. Zastosowałem uszczelkę typu D do drzwi oraz silikon i wszystko skręciłem. Oczywiście nic to nie pomogło. Szyby umyte, płynu chłodniczego nie ubywa więc nagrzewnicy bym nie obstawiał. (Swoją drogą w lipcu miałem ściąganą deskę z powodu wycieku czynnika z parownika klimatyzacji) . Przy wyłączeniu klimy czuć, ze powietrze, które leci z nawiewu jest wilgotne, klima ewidentnie je osusza i dlatego nie parują szyby. Dodam, ze ma to miejsce nawet jak na dworze jest sucho i nie występują żadne opady)Ma ktoś jakieś pomysły?

Ostatnio edytowane przez archi4lo ; 06-11-2019 o 17:11
archi4lo jest offline   Odpowiedź z Cytatem