View Single Post
Stary 08-09-2019, 18:27   #20
KrzysSied
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 22
Domyślnie Blokada kierownicy powtórz

Witam.
Mam z moim Mondeo (MK4 - 2007) ostatnio problem. Przed tygodniem po wejściu do samochodu na convers+ pojawił mi się najpierw komunikat "kluczyk nierozpoznany" a następnie "blokada kierownicy powtórz". Pierwszy komunikat po kilku próbach zamykania i otwierania drzwi przestał się pojawiać ale drugi pozostał co uniemożliwiło mi włączenia zapłonu (system bez kluczykowy). Zmuszony byłem wezwać lawetę i odholować samochód do mechanika. Jednak po przetransportowaniu samochodu, już u mechanika okazało się, że wszystko wróciło do porządku. Samochód odpalał bezproblemowo. Podłączenie do komputera nie wykazało żadnych błędów. Po tym zdarzeniu wymieniłem baterie w pilotach. Jeździłem tak przez tydzień zapominając już o zdarzeniu a tu "zonk", powtórka z rozrywki. Co prawda nie pojawił się już komunikat "kluczyk nierozpoznany" ale wyświetla się "blokada kierownicy powtórz" i nie mogę w ogóle uruchomić zapłonu. Przed tygodniem próbowałem odłączać akumulator i nic nie pomogło. Wydaje mi się, że mogło pomóc "szarpanie" samochodem przy załadunku na rolki lawety.
Czy ktoś ma jakiś pomysł co może być powodem (chcę "to coś" naprawić abym nie miał problemów na dalszym wyjeździe). Czy problemem może być elektryczna blokada kierownicy?
Z góry dzięki za podpowiedzi
__________________
Pozdrawiam
Krzysiek



Jeżeli jesteś Polakiem : nie oszukuj, nie kradnij, nie zabijaj - nasze władze nie lubią konkurencji!!!
KrzysSied jest offline   Odpowiedź z Cytatem