View Single Post
Stary 07-09-2019, 20:42   #22
Rafal_94
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 16-08-2019
Skąd: Woźniki
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 14
Post Spalanie chwilowe i średnie mocno się różni od liczonego pod dystrybutorem

Witajcie, jestem nowym posiadaczem FF2 FL z 2011r, silniczek 1.6 HDI 90KM po chipie na 135KM u heko. Jest jedna rzecz na którą nie mam pomysłu a w przypadku VAG-ów było to proste. Wskazania komputera pokładowego mocno odstają od tego wyliczonego tankując do pełna.

Przykład: Po kupnie zbiornik zalany do pełna, reset całego komputera. Wszystko liczy się od zera. Zaświeciła się rezerwa i tankuję znowu do pełna. Spalanie średnie na komputerze to 5,3l, na 45litrach paliwa przejechałem ok 685km więc średnie to prawie 6,6l / 100km. Nie oceniam czy dużo czy mało jak na silnik bo noga była czasem ciężka czasem nie. Chodzi mi o wskazania, które odbiegają o ponad litr.

Czytałem na forum tutaj, że muszę wykonać kalibrację wskazań komputera - linki odsyłały mnie do kilku tematów dalej, jednak nikt nie napisał w jaki sposób to wykonać. Ma ktoś wiedzę na ten temat lub link do czegoś gdzie to znajdę?

Zaznaczę, że mam elma327 hs/ms i forscana rozszerzonego jednak to nie jest program tak prosty i jednocześnie rozwinięty jak VCDS by to zrobić adaptacjami czy kodowaniami.

Pomocy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rafal_94 jest offline   Odpowiedź z Cytatem