Temat: [Fiesta 2008-2012] Otwieranie , zamykanie szyb nie działa
View Single Post
Stary 20-08-2019, 15:47   #8
krynio5
ford::beginner
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 04-03-2010
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI 140KM
Rocznik: 2011
Postów: 28
Domyślnie Odp: Otwieranie , zamykanie szyb nie działa

Cytat:
Napisał whirl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po stronie kierowcy sa przyciski dla podnoszenia i opuszczania szyb i to jest moduł elektroniczny który steruje podnoszeniem i opuszczaniem, dla okna po stronie kierowcy, a dla pasażera jest zwykły przełącznik góra/dół. Jedna wtyczka to 8 pinów i ta wtyczka sterują góra/dół obie strony i druga wtyczka 4 piny która przełącznik dostaje sygnały zliczające obroty silniczka na podstawie zapamiętuje pozycje krańcowe stąd okno kierowcy działa w trybie one touch. Ja bym sugerował sprawdzenie tego przełącznika może gdzieś złapał wilgoć.
Rozbieralem ten moduł, czyścilem przelutowalem, choć nie miał śladów zawilgocenia. Sprawdzilem wtyczki.

Bump:
Cytat:
Napisał Danielo_82 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bzdura. Moduł jest zarówno w drzwiach kierowcy jak i pasażera. I nic zlicza żadnych obrotów a działa na zasadzie zwiększonego oporu, który daje szyba w ostatniej fazie. Ale teza z wilgocią w którejś z kostek lub gumowym słoniku w drzwiach jak najbardziej możliwa.
Być może w lepszej wersji jest inny moduł. U mnie właśnie taki jaki opisał kolega whirl.

Bump: Zauważyłem jeszcze jedno. Jak włączam ogrzewanie tylnej szyby to przestaje klikać przekaźnik od drzwi, no i to zaswiecanie kierunkowskazu w lusterku.
Próbowałem na krótko wypinajac wtyk od modułu w drzwiach i wsadziłem dwie pincety żeby podać napięcie na silnik. Niby coś tam chciał ruszyć ale nawet nie drgnie. Tylko słychać takie próbowanie.
Idę wypiac bezpiecznik od ogrzewania szyby. Może tam gdzieś jest zwarcie. I brakuje prądu tzn jest napięcie ale prąd jest za niski.
Proszę o pomysły co to może być, i jak sprawdzic?

Bump: Po wypieciu bezpiecznika od ogrzewane szyby tył po uruchomieniu silnika i włączeniu ogrzewania, kontrolka od ogrzewania szyby się zaswieca, ale słychać przekaźnik w module od podnoszenia szyb. Wcześniej nie było słychać przekaźnika po włączeniu ogrzewania.
Jeszcze jedno, po odpieciu zlaczki od lusterka w drzwiach kierowcy też nie było słychać kliku przekaźnika.
Czy jak poprowadze kable bezpośrednio do silnika podnośnika szyby to podniose ja lub odpuszczę?
We wtyczce od podnośnika mam również przewody od modułu o których mówił kolega whirl(druga wtyczka).
krynio5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem