Temat: [Fusion - Mondeo USA] Skrzynia lekko szarpie przy zmianie biegów
View Single Post
Stary 08-08-2019, 08:36   #34
demiurg
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 09-04-2018
Model: Mondeo
Silnik: 2.5
Rocznik: 2015
Postów: 21
Domyślnie Odp: Skrzynia lekko szarpie z 1-2

Cytat:
Napisał Yakac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Demiurg - jak ja pytałem w Maktransie to oni robią wymianę tylko statyczną po ok 40-60 tys. Te skrzynie to raczej nieawaryjne, bo specjalnie ich nie robią. Tak samo jak pytałem o nowe skrzynie A6 i A8 to nie robili jeszcze jakiś napraw, a to dobry znak. Za to PS'ów kilka stało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja mam skrzynie 6F35. Mechanik, który mi robił wymianę oleju twierdził, że lepiej zrobić wymianę dynamiczną, bo jak zalejesz świeży i go spuścisz, to już na dzień dobry jest ciemny. Natomiast oryginalny olej fabryczny, który miałem zalany, po 70k+ km, był po prostu prawie czarny. Tyle, że na nim skrzynia chodziła płynniej. I weź tu bądź mądry.

Teraz w sumie nie wiem co mam robić. Jeździć dalej i się nie przejmować szarpnięciami na zimnym oleju czy może odpalić np. nową adaptację skrzyni licząc na to, że to pomoże? Ktoś w ogóle miał tak, że po zmianie oleju skrzynia zaczęła gorzej pracować?
demiurg jest offline   Odpowiedź z Cytatem