Temat: [Mondeo 2007-2014] 1.6 Ecoboost - ubytki płynu chłodzącego
View Single Post
Stary 05-08-2019, 10:27   #23
japim
ford::advanced
 
Avatar japim
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 26-12-2013
Skąd: Warszawa
Model: S-max '11/ Chevy Tahoe '00
Silnik: 1.6EB 160KM/ 5.3 Vortec 285KM
Rocznik: 2011 / 2000
Postów: 212
Domyślnie Odp: Uciekajacy plyn chlodniczy i brak informacji na desce rozdzielczej

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@japim sprawdzasz poziom płynu po akcji? Słyszałem o przypadkach znikania przy złym odpowietrzeniu, bo ludzie musieli dolewać.

To nie jest normalne. Pytanie jak długo jechałeś z takimi prędkościami. Jak po kilku minutach to nie powinno być 102.
Bylem dzisiaj w serwisie na wyjaśnienie. Powiedzieli abym umówił się na z "reklamację" i diagnozę. I jak wyjdzie że to ich problem to naprawią za free.

102C na kilka sekund wskoczyło mi przy 50km/h. Ale to było jakieś 5 minut po tym jak zjechałem z ekspresówki gdzie utrzymywało się 85-87C przy 120km/h.

Od 2 lat (czyli od momentu kiedy wymieniłem silnik) poziom sprawdzam minimum 2 razy dziennie (przed wyruszeniem do pracy i przed powrotem do domu, a w czasie podróży na każdym postoju).

Po wyjechaniu z serwisu tez musiałem dolać, bo poziom spadł do min - pewnie właśnie źle odpowietrzyli. Po dolaniu już nic się nie zmienia. Po każdej jeździe zawsze jest na poziomie max, a rano jest znowu w połowie.
__________________
Pozdrawiam,
Przemek
http://images.spritmonitor.de/686843_5.png
japim jest offline   Odpowiedź z Cytatem