Temat: [Focus 2011-2014] Szarpanie podczas ruszania 1,6 Ecoboost
View Single Post
Stary 02-08-2019, 12:24   #18
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,377
Domyślnie Odp: Szarpanie podczas ruszania 1,6 Ecoboost

Cytat:
Napisał zygert Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dla mnie to jest mocno negatywna nota dla marki, gdzie nikt nie widzi tak naprawdę problemu.
Chyba nie rozumiesz o czym w kółko piszemy.
Tak - jest problem.
Pytanie - jak chcesz to rozwiązać?
Możesz pisać do Forda. Możesz sprzedać auto. Możesz się pogodzić z problemem i żyć dalej.
Nikt nigdzie nie napisał, że o tym nie wiemy, ale jest to ten typ tak ma i już.
Jak chcesz codziennie rano wstawiać i się wnerwiać, że masz problem, to już kwestia Twojego nastawienia.
Tylko nie namawiaj innych na forum, żeby również chodzili cały dzień z nerwami, bo "jest problem i nikt go nie widzi".
Wymierną systemu "ten typ tak ma" jest, że albo się z tym godzisz że tak jest, albo szukasz rozwiązania w postaci np. wymiany auta na inne.
Oczywiście nikt nie zatrzymuje nikogo, żeby Focusa sprzedał i przesiadł się do jakże fantastycznej Hondy.
Bo jeśli piszemy, że ten typ tak ma, to nie piszemy że "oj mój stuka i puka i nie da się jeździć ale ignorujemy zamiatamy pod dywan".
Nie.. piszemy ten typ tak ma, żeby było jasne, że tak to auto zostało zrobione, tak zostało zbudowane i że dobrze o tym wiemy.
Ale nie rozpatrujemy to pod kątem "nosz k**** jakim to bublem jeżdżę, że też świat się nie bulwersuję jak ja", tylko rozpatrujemy to w kwestii
"no dobra, jak źle wystartuję na jedynce, to rozgrzany lubi postukać/poszarpać jak dodam za dużo gazu a pedał sprzęgła jest wciąż prawie (ale nie całkiem) w podłodze".

Jak już mówiłem wcześniej, to od Ciebie zależy, jak sobie radzisz z myślą o tym, że Twoje auto ma wadę. Możesz iść na wojnę z Fordem, proszę bardzo.
Nawet specjalnie podpiszę dla Ciebie petycję jeśli taka powstanie,
ale obecnie nie ma na to żadnego rozwiązania więc pozostaje tylko i wyłącznie krzyczeć w internecie, że Focus to bubel, bo Corolla najechała ponad 350 tysięcy km na oryginalnych częściach.

I nie "tyś" bo takie coś nie występuje w słowniku języka polskiego.
350 tys. albo 350 tysięcy.

A przy okazji Toyoty... już wolę wiedzieć że w Focusie inaczej się operuje sprzęgłem jak jest rozgrzane auto, niż wsiadać do auta w którym azjaci polecieli translatorem i
On przetłumaczyli jako "Na" a Off jako "Poza".
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem