View Single Post
Stary 29-07-2019, 06:55   #1257
Tichy
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 18-01-2019
Skąd: Mielec
Model: Ford Focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2003
Postów: 68
Domyślnie Odp: Oczekiwanie na odbiór, zmiany w specyfikacji zamówienia.

Cytat:
Napisał wojtek1994 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hej, Zamówiłem Focusa ST Line 1.5 182KM w maju. Nie mam jeszcze daty produkcji. Na umowie mam datę 31.wrzesień. Dealer twierdzi, że jest szansa (mała, ale jest), ale ja za bardzo nie chce w to wierzyć, bo ani daty produkcji ani żadnego info... Jaka jest wasza opinia?
Dodatkowo zamówiłem wersję ze szklanym dachem. Jestem wysoki (196cm). W zwykłym twardym dachu było ok, ale nie testowałem szklanego- nie jest niższy?

Trochę zraziło mnie to co czytam tutaj i zastanawiam się czy jeśli auto i tak ma znikome szanse na dojście do salonu w wyznaczonym terminie to nie zamówić auta innej marki, którą mam na oku. Nie chcę jedynie stracić zaliczki.
Pytania:
1. Zamawiałeś na początku maja? Ja zamawiałem z końcem kwietnia i termin odbioru na umowie - końcówka września, dealer twierdzi że to się musi udać (ST line 1,5 150 km).
2. Odzyskałeś zaliczkę pomimo, że zrezygnowałeś przed upływem terminu?
3. Zrezygnowałeś właśnie dlatego, że dealer mówił że jest mała szansa na dotrzymanie terminu, czy z jakichś innych powodów?

Bump: W zasadzie, to się zastanawiam jak to jest z tymi opóźnieniami w dostawie nowego Focusa. Z jednej strony, kilka osób na tym forum pisze, że ma przesuwany termin po dwa, trzy razy, z drugiej według danych Samar, w pierwszej połowie 2019 klienci indywidualni zarejestrowali 742 Focusy a w samym czerwcu 2019 - 96 szt. Nie sądzę żeby każdy z kupujących miał problemy z terminem. Nawet jeśliby odrzucić klientów kupujących z placu a nie zamawiających auto do produkcji.
Tichy jest offline   Odpowiedź z Cytatem