Temat: [Mondeo 2007-2014] Falowanie obrotów na początku jazdy.
View Single Post
Stary 15-07-2019, 16:31   #10
darkov11
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 06-03-2018
Skąd: Rybnik
Model: Mondeo MK4 GHIA
Silnik: 2.0 DOHC 145KM PB+LPG
Rocznik: 2007
Postów: 11
Domyślnie Odp: Falowanie obrotów na początku jazdy.

Cytat:
Napisał kere Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja zaczął bym na twoim miejscu od wyczyszczenia przepustnicy, sam dzisiaj czyściłem i widzę poprawę.(...) Sama przepustnica to wtyczka i 4 śruby nawet jak nie masz wielkiego pojęcia to polecam samemu się wziąć za to. Także odepnij kleme, wyczyść przepustnice a następnie dokonaj adaptacji.
Dzięki, wszystko podane jak instrukcja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tak się złożyło, że dziś miałem serwis LPG i gość sam zaproponował wyczyszczenie - wyjął taki przegub i mówi "o jakie zasyfione, patrz" i wyczyścił jakimś takim sprayem i szmatką czystą, ale jakby nie odłączał nic, więc raczej to zrobię w 2giej połowie tygodnia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał bolek-tarnow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
możesz przez np. Forscan zrobić reset nastawów czyli wyuczonych i zapisanych danych w komputerze m.in. korekty benzyny, prace przepustnicy i wiele innych. Można to tez osiągnąć przez odłączenie akumulatora na jakies20-30min. Później odpalasz auto (LPG wyłączone), dajesz mu pracować na wolnych obrotach aż do załączenia wentylatora. Wyłacz klimatyzację, bo włączy się po odpaleniu.
pojeździj na samej benzynie, zostaw go na noc i rano odpal również z wyłączonym LPG i będziesz miał odpowiedź czy się poprawiło czy nie. Jeśli się poprawiło to nastawy wyuczone włącznie z mapą paliwową benzyny są rozjechane, wtedy do gazownika na regulację.
Ale jak odepnę aku, to wtedy nie muszę używać forscana? Sorki, ja zielony jestem fest, mam moduł do OBDII na BT, które można połączyć z lapkiem czy samtfonem, więc jak coś, to takie aplikacje wchodzą w grę.
Dzięki sprawdzę to po tej przepustnicy i dopiero po środzie (wtedy mam wolne, a jeżdżę do roboty w sumie 110km, więc na benzynie bieda)...
darkov11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem