Temat: [Focus 2018- ] Wrażenia z jazdy nowym modelem
View Single Post
Stary 31-05-2019, 16:31   #1014
vegeciak
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 15-03-2019
Model: a
Silnik: a
Rocznik: a
Postów: 230
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Cytat:
Napisał Fiesta Mk8 ST Line Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W ogóle przed porządnym wgłębieniem się w temat sprawa wydaje się prosta. Co to za problem kupić nowe auto, przecież budżet nie mały? Okazuje się że jednak jest to spory problem. Może taki okres że nie ma co kupić, ale faktycznie NIE MA CO KUPIĆ w tym segmencie!
Pozostaje się podpisać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jeszcze kilka tygodni temu (a może już miesięcy - tak ten czas leci) wydawało mi się, że mając budżet 100-110 tysięcy na kompakta będę wręcz przebierał w ofertach, a tu niestety tak kolorowo nie jest.
Wynika to pewnie z tego co napisałeś - taki mamy okres, że jak ktoś chce w miarę świeży model, to zbyt wielkiego wyboru nie ma. Pozostaje albo kupić coś starszego, albo z innego segmentu, albo poczekać na kolejne premiery. Ja póki co wciąż czekam... Miejskie SUVy mnie nie kręcą (bo głośne i paliwożerne na trasie), segment D (np. Mondeo czy Optima) nie wejdzie mi do garażu (a innego nie znajdę) - muszę więc mieć kompakta. Ostatnią nadzieję pokładam w Focusie ST (gdzie ogromna moc mam nadzieję zrekompensowałaby mi pewne braki na innych "polach"), a jak nie to faktycznie poczekam na VAGi lub Peugeota. Nie chcę kupować samochodu za taką kasę z musu i ładować 90-100 tysięcy w np. zwykłego Ceeda (który mnie nie kręci) albo Focusa (który odrzuca surowością kabiny).
Cytat:
Napisał tryhp3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mi osobiście jak już wcześniej pisałem wnętrze Megane się nie podoba (ale wiem, że innym i owszem).
O gustach się nie dyskutuje, nie będę więc komentował kwestii designu czy uczucia "otulenia" kierowcy (które mi na przykład bardzo odpowiada).
Natomiast materiały Megane ma dużo lepsze i zdecydowanie nie zgadzam się ze stwierdzeniem w gazecie, że Ford jest pod tym względem lepszy. Ilość miękkich plastików, podświetlenie ambientowe/LEDowe, wykończenie/solidność foteli, obecność dodatkowych nawiewów z tyłu - to wszystko plusy Meganki. Nawet kierownica w Megane sprawia wrażenie "delikatniejszej". W kabinie Ford wygrywa w zasadzie tylko ilością miejsca.
I żeby nie było... Sam zamówiłem Focusa bo:
- ma mocniejszy silnik
- ma adaptacyjne LEDy
- ma lepsze multimedia (swoją drogą jak to "śmiesznie" brzmi w kontekście Synca 3)
- jest znacznie świeższy
I były to dla mnie, z punktu widzenia kierowcy, ważniejsze aspekty niż kilka miękkich plastików w środku czy nawiewy na tylne fotele, które przez 80-90% czasu będą puste.
vegeciak jest offline   Odpowiedź z Cytatem