Temat: [Mondeo 2000-2007] Świece żarowe grzeją za długo
View Single Post
Stary 19-05-2019, 17:18   #17
sawekfan
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 27-03-2007
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2006
Postów: 107
Domyślnie Odp: Świece żarowe grzeją za długo

Cytat:
Napisał rajman Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale kolega z uporem maniaka twierdzi że przez zbyt długi czas nagrzewania świec, nagrzewa mu się złącze kabla do świec, nie jest w stanie zrozumieć tego o czym pisałem mu już kilka razy że to nie problem w zbyt długim grzaniu swiec tylko w połączeniu, a że podstaw elektroniki nie zna to do niego nie dociera.

Świece w podgrzewacz PTC, praktycznie takie same jak te w silniku grzeją w trakcie jazdy i po kilkanaście minut i nie przepadają się po jednym użyciu. Cóż, dziwne...
Ty albo nie potrafisz czytać ze zrozumieniem albo nie dociera do Ciebie co się pisze/mówi. Głównym problem nie jest to, że się grzeje kabel ale to, ze świece grzeją 2 minuty. Grzanie kabla to temat poboczny, a Ty na siłę próbujesz zabłysnąć nie w temacie pisząc swoje wywody nt. tego jak to jest w MK4 TDCI lub Focusie. Teraz jeszcze wyskakujesz ze świecami w podgrzewaczu PTC. Człowieku czy Ty wiesz co podgrzewają świece w silniku, a co w podgrzewaczu? Napiszę Ci dużymi literami: INTERESUJE MNIE MK3 TDCI I ŚWIECE W SILNIKU. Naprawdę proszę Cię idź ze swoimi radami do tematów o MK4 lub na forum Peugeota/Citroena bo tam ten silnik znają i nie zaśmiecaj mi tematu. Możesz to zrobić? Dziękuję.

Bump:
Cytat:
Napisał Jaryska Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bijecie Koledzy niepotrzebnie pianę.
Są silniki w niektórych pojazdach, których czas grzania świec przy pierwszym uruchomieniu zimnego silnika, już w czasie pracy tez grzeją, jest to tak zwane dogrzewanie komory spalania,nawet przez 2 minuty.
Skoro tak jest u Ciebie, to nic na to nie poradzisz, bo tak jest ustawiony PCM.

Możesz uruchomić silnik po 15 sekundach grzania świec, a i tak na zimnym silniku wustapi dogrzewanie.
Nie wystepuje ono po uruchamianiach na lekko ciepłym, w czasie dnia, bo czujnik jest pewnie zaprogramowany na czas przerwy w pracy lub temperature silnika, tego nie wiem.
Chłopaki nie rozumiecie w czym rzecz. Problem nie w tym, że świece grzeją po uruchomieniu silnika, bo to jest normalne i tak ma być. Problem jest w czasie grzania. Z tego co podają na forum to mają grzać maksymalnie 30 po uruchomieniu silnika. Jednak nikt z tych co tak piszą nie sprawdził tego u siebie. U mnie grzeją 2 minuty i chciałbym wiedzieć czy to jest poprawne czy nie. Wystarczy, że sprawdzicie ile u Was grzeją i jeśli kilka osób powie, ze na zimnym też około 2 minuty to temat zamknięty. Jeśli natomiast wyjdzie, że jest to około 30 sekund to znaczy, że u mnie coś jest nie tak. Jakość świec to osobna sprawa ale nie chcę kupować najdroższych tylko po to aby je wykończyć zaraz.
__________________
Był stare, dobre Mondeo 95 r. 1.8 TD Jest młodsza wersja Mondeo 06 r. 2.0 TDCI, której dziadek wysoko ustawił poprzeczkę

Ostatnio edytowane przez sawekfan ; 19-05-2019 o 17:21
sawekfan jest offline   Odpowiedź z Cytatem