Temat: [C-MAX 2010-2015] Sprawdzanie stanu DPF
View Single Post
Stary 12-05-2019, 17:46   #28
Kedar13
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-11-2007
Skąd: Dolny Śląsk / Lubin
Model: C-Max Titanium
Silnik: 1.6 TDCi 115 KM
Rocznik: 2013
Postów: 22
Domyślnie Odp: Sprawdzanie stanu DPF

Dzisiaj postanowiłem pobawić się trochę Forscanem i sprawdzić DPF w swoim C-maxie. I może pomożecie mi zinterpretować wynikiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Niestety mam tylko jeden pid dotyczący DPF, tj. cśnienie różnicowe spalin. Na początek po odpaleniu i na zimnym silniku ciśnienie było 0,5 kPa, podczas jazdy dochodziło do 5 kPa, a po rozgrzaniu silnika postanowiłem wkręcić go na obroty i podczas jazdy na trzecim biegu przy 4 tys. obrotów max. ciśnienie dochodziło do 19 kPa. Później włączyłem statyczne wypalanie filtra, które trwało 50 minut i przez prawie cały czas silnik pracował na 2,5 tys. obrotów. Po skończeniu wypalania zrobiłem jeszcze jedną jazdę i jadąc zgodnie z przepisami ciśnienie było poniżej 2 kPa, natomiast przy 4 tys. obrotów max. ciśnienie dochodziło do 10 kPa, czyli było 2 razy niższe niż przed wypalaniem. Szkoda że w tym silniku nie ma procentowego zapełnienia filtra, bo mając tylko ten jeden pid raczej ciężko będzie określić stopień zapchania i kiedy może rozpocząć się procedura wypalania.
Kedar13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem