Temat: [Focus 2011-2014] Kamera cofania sync 1
View Single Post
Stary 06-05-2019, 12:06   #27
Fiestaczek
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-12-2015
Skąd: Ruda Śląska
Model: Focus MK3 Titanium, Kuga 3 PHEV ST Line X
Silnik: 1.6 EcoBoost 182PS, PHEV
Rocznik: 2011, 2020
Postów: 110
Domyślnie Odp: Kamera cofania a Sony 4,2”

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@Fiestaczek jak już poszedłeś w wersję oryginalną z modułem, to teraz musisz kupić wyświetlacz 5" z beżowym gniazdem Fakra.
Z żółtym w sensie? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mój obecny FCDIM też ma. Wiem, że nie zadziałałoby; tak tylko mówię...

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moim zdaniem każdy nowszy wyświetlacz powinien działać wstecz (BM5T, EM5T). Tak mam np. ja, ale nie jestem w stanie tego potwierdzić, bo moja konfiguracja to:
ACM: AM5T-18C815-XF - dla Focusa odpowiednik to BM5T-.
FCDIM: F1BT-18B955-DC, czyli znacznie nowszy i z innym złączem kamery.
Zamówiłem coś takiego: https://allegro.pl/oferta/ford-focus...ony-7586277855 Sprzedający jest firmą, więc jak nie będzie banglać to, co mam teraz (radio, BT, VC, USB + nowość pod postacią navi) to odeślę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Rozmawiałem znów z tedi_k (specjalnie nie "mention", żeby mu nie spamować skrzynki), o ile sam FCDIM może być kompatybilny, to praktycznie wszystko inne może już nie (włącznie z BCM). Jeszcze muszę "rozkminić" jakie flagi zmienić w CCC/ForScanie, żeby działało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I mając wyświetlacz 5" musisz ciągnąć kabel ze złączami Fakra od modułu do wyświetlacza. Możesz kupić uniwersalny Fakra Z, nie musi być oryginał, tylko żeby miał odpowiednie wtyczki, bo są różne dostępne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Szanse, że go masz są raczej małe. To jest koncentryk 50ohm z żyłą sygnałowa i ekranem.
No tak, od strony FCDIM wiadomo: kabelek wchodzi do FCDIM. A co z drugim końcem? Założyłem w klapie wiązkę 1753861 (BV6T-14D466-AAD) i dołożyłem IPM-B. Miałem w nadkolu złącza na obydwa elementy. Czy kabelek od kamery powinien być dolutowany gdzieś do tej dołożonej wiązki/którychś pinów tejże? Trochę to dla mnie dziwne. Wychodziłoby na to, że sama wiązka w aucie (ta, do której podłączyłem w/w wiązkę) jest niekompletna. Mam rację?

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A pisałeś, że zniknęły Ci czujniki parkowania po aktywacji. Miałeś na myśli, że ich wizualizacja na ekranie? Pewnie dlatego, że BCM wysyła info o kamerze do wyświetlacza, a ten 4,2" jej nie obsługuje w Focusie. No i nie miałeś fizycznego połączenia moduł-ekran, stąd pewnie ten błąd. Mając kamerę widoczne jest tylko pół autka z przodu w lewym górnym rogu, a wizualizacja tylnych czujników nakładana jest na obraz kamery.
Po aktywacji via CCC (#99), czujniki parkowania przestają działać: nie ma wizualizacji na ekranie, nie piszczą.

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A moduł BT/VC jest za radiem.
Czyli z ACM'em, dzięki. By się przydało jakieś wiki forumowe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Poza tym nauczyłem się kolejnej rzeczy: myślałem, że FCDIM to po prostu "dumb terminal" i steruje nim radio, a się okazuje że to radio jest "dumb".
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_2763.jpg (40.4 KB, 67 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Fiestaczek ; 06-05-2019 o 14:38
Fiestaczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem