Temat: [Focus 2011-2014] Kamera cofania sync 1
View Single Post
Stary 06-05-2019, 11:02   #26
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,727
Domyślnie Odp: Kamera cofania a Sony 4,2”

@Fiestaczek jak już poszedłeś w wersję oryginalną z modułem, to teraz musisz kupić wyświetlacz 5" z beżowym gniazdem Fakra.
Moim zdaniem każdy nowszy wyświetlacz powinien działać wstecz (BM5T, EM5T). Tak mam np. ja, ale nie jestem w stanie tego potwierdzić, bo moja konfiguracja to:
ACM: AM5T-18C815-XF - dla Focusa odpowiednik to BM5T-.
FCDIM: F1BT-18B955-DC, czyli znacznie nowszy i z innym złączem kamery.

I mając wyświetlacz 5" musisz ciągnąć kabel ze złączami Fakra od modułu do wyświetlacza. Możesz kupić uniwersalny Fakra Z, nie musi być oryginał, tylko żeby miał odpowiednie wtyczki, bo są różne dostępne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Szanse, że go masz są raczej małe. To jest koncentryk 50ohm z żyłą sygnałowa i ekranem.

A pisałeś, że zniknęły Ci czujniki parkowania po aktywacji. Miałeś na myśli, że ich wizualizacja na ekranie? Pewnie dlatego, że BCM wysyła info o kamerze do wyświetlacza, a ten 4,2" jej nie obsługuje w Focusie. No i nie miałeś fizycznego połączenia moduł-ekran, stąd pewnie ten błąd.
Mając kamerę widoczne jest tylko pół autka z przodu w lewym górnym rogu, a wizualizacja tylnych czujników nakładana jest na obraz kamery.

A moduł BT/VC jest za radiem.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem