Temat: [Focus 2011-2014] Kamera cofania sync 1
View Single Post
Stary 15-04-2019, 14:36   #15
Fiestaczek
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-12-2015
Skąd: Ruda Śląska
Model: Focus MK3 Titanium, Kuga 3 PHEV ST Line X
Silnik: 1.6 EcoBoost 182PS, PHEV
Rocznik: 2011, 2020
Postów: 110
Domyślnie Odp: Kamera cofania a Sony 4,2”

Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam nawet chińskiego UCDS'a Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak mogę coś dla Ciebie zrobić to pisz, bo na przerwię na śniadanko i tak idę do auta bo chcę na szybkiego żarówki przeciwmgielne zmienić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hah, dzięki, będę pewnie pytał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ja mam tylko ELM'a na STN 1170 i okazjonalnie "wjazd" na klon VCM/IDSa (bez samego IDSa)...

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
do 4,2" da się podłączyć kamerę jeśli ma gniazdo Fakra, natomiast tylko po wgraniu softu od kolegów ze wschodu. Fabrycznie nie istniała taka konfiguracja w Focusie. Masz rocznik 2011, więc powinieneś mieć to gniazdo.
Nie chciałbym zmieniać softu, chcę jak-najbliższe-oryginału Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jak rozumiem gdybym chciał iść tą drogą, to musiałbym ciągnąć jeszcze jakiś kabelek od samej kamery do wyświetlacza?

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Możesz też kupić sam wyświetlacz 5" AM5T-18B955-Dx (BT/VC) i do niego podłączyć kamerę, zyskując przy okazji nawigację. ACM-a jak i nawet panelu nie musisz wymieniać. Problem jest tylko z ramką wyświetlacza w Foce, która jest zintegrowana z panelem...
Możesz też na bogato kupić wyświetlacz C1BT-, E1BT- lub F1BT-19B955-DC - kompatybilny z BT/VC i Sync.
Cena zabija: 1999PLN w eurofrance.pl za ten -19B955-... Coś takiego będzie pasować https://allegro.pl/oferta/ford-focus...avi-7645263825 ? Jest jeszcze nie-Sony https://allegro.pl/oferta/ford-focus...tna-7654242495 (wybebeszyć sam ekran i rzeźba w ramce); no i https://allegro.pl/oferta/ford-c-max...-df-6143789852 .

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W konfiguracji zmienia się tylko jedną pozycję "Rear view camera" z "without", na "with", nic więcej.
ForScanem albo FoCCCus'em da radę czy UCDS/IDS? Jak da radę, to jedyna pozycja, która ma coś związanego z kamerą to #99 (która w ForScanie ma 3 opcje: not configured, without i with park assist camera, accessory only). Po przełączeniu przestają działać czujniki parkowania. Liczyłem chociaż na "ić pan w uj, kamery ni ma/nie działa" (vide błąd B115E).

Pytanie ogólne (przy założeniu, że mam "dobry" ekran): czy wystarczy wymiana wiązki w klapie (zrobione), dodanie IPM-B (zrobione) i aktywacja w kompie? Bo jeżeli trzeba jeszcze jakiś przewód ciągnąć, to chyba dam sobie spokój (zostawię wpięte to, co wpiąłem, przewód kamery zaślepię i schowam w blendę). Koszty przedsięwzięcia powoli zaczynają mnie męczyć (nawet nie tyle koszty, co sama "robota" - jestem średnio uzdolniony manualnie i szczerze mówiąc cięcie kabli mnie nie "jara"; o ile wymiana całej wiązki jest jeszcze dla mnie do przejścia, to "rzeźba" już chyba nie bardzo; nie potrafię znaleźć na Śląsku magika, który by to mi ogarnął).

Ogólnie VIN mojego "wozidła" to WF0KXXGCBKBS62152, w załączniku "zrzut" z ForScan'a. (IPM-A dołożył mi @tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ciekawi mnie przebieg FCDIM: Total Distance: 2290.0 km mimo że mam to auto odkąd miało 150kkm przejechane i nie wymieniałem ekranu)
Załączone Pliki
Typ Pliku: txt focus_kam.txt (3.1 KB, 30 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Fiestaczek ; 15-04-2019 o 15:09
Fiestaczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem