Temat: [Focus 2011-2014] Pompa sprzęgła z czujnikiem - wymiana
View Single Post
Stary 27-03-2019, 20:41   #16
Gaius1984
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-07-2012
Model: Focus MK3
Silnik: 1,6 EB 150KM
Rocznik: 2012
Postów: 58
Domyślnie Odp: Pompa sprzęgła z czujnikiem - wymiana

Cytat:
Napisał krzys1968 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Więc sprawa się wyjaśniła są 3 czujniki na pompie jeden, ale nie wiadomo jak jest on podpięty, bo to nie widać, ponieważ znajduję się on od strony puchy. I na schemacie też nie jest to pokazane. I 2 sztuki zamontowane od środka, które można sprawdzić czy bolce plastikowe nie są połamane. Zdjecie 1 wcisnąć pedal sprzęgła i sprawdzić czy bolec jest wysunięty Zdjecie drugie czujnik znajduje się na samej górze.
Dzięki za zdjęcia - będzie mi teraz łatwiej u siebie szukać

Co do czujnika przy pompie :/
Jedyna metodo to lekko wybebeszyć autko i zobaczyć czy kostka wpięta, a może się buja na trytce obok.
Sprawdzić nr części czy jest fabrycznie z czujnikiem czy może Janusz nam nie przełożył starego czujnika bo tak "jest taniej"

Na zdjęciu :
http://prntscr.com/n3tqmd
Widok pompy z miejsce na wpięcie kostki - może komuś ułatwi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Kojarzy ktoś czy przy skrzyni jest może kolejny czujnik ?
Bo mam kłopot - naprawdę zaprzyjaźniony mechanik robił przy sprzęgle ale twierdzi, że nie ruszał pompy. Nie mam powodu, żeby mu nie ufać, jednak objawy dokładnie jak przy uszkodzeniu czujnika na pompie :/
Czy coś może przy skrzynie nie "stykać" ??
Gaius1984 jest offline   Odpowiedź z Cytatem