Temat: [Focus 2018- ] Wrażenia z jazdy nowym modelem
View Single Post
Stary 25-03-2019, 11:07   #110
vegeciak
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 15-03-2019
Model: a
Silnik: a
Rocznik: a
Postów: 230
Domyślnie Odp: Wrażenia z jazdy nowym modelem

Cytat:
Napisał funuman Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co wybrać?
Zależy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Weź tylko poprawkę na to, że (jak zauważył @potraff ) rabaty w Kii są dużo niższe niż w Fordzie, więc bardzo możliwe że po odwiedzinach u kilku dealerów każdej z marek, kwoty do zapłaty mogą zbliżyć się do siebie (niekoniecznie zrównać).

Ja na przykład kilka tygodni temu stałem przed wyborem Ceed HB 1.4 140KM manual GT-Line + kilka dodatków, a Focus HB 1.5 182KM manual St-Line Business też z kilkoma dodatkami. Kwotowo wyglądało to tak, że Ceeda wyceniono mi ostatecznie (po rabatach) na 93 tysiące (3% rabatu), Focusa na ok. 100 (ponad 15% rabatu). Koniec końców postawiłem na Focusa, bo był/jest mocniejszy, lepiej wyciszony i bogaciej wyposażony (w Kii miałbym na przykład czujniki parkowania wyłącznie z tyłu, tapicerkę w pełni materiałową, zwykłe LEDy). Ceed wygrywał tylko "miękkością" materiałów w środku i dodatkowymi nawiewami na tył. Po przemyśleniach stwierdziłem po prostu, że samochód jest przede wszystkim od jeżdżenia a nie macania i ważniejsze są dla mnie lepsze, adaptacyjne światła i mocniejszy silnik, niż kilka gumowanych plastików w środku.

Rozważałem też Ceeda GT (po rabatach za 103 tysiące), ale głośny wydech niestety zdyskwalifikował tę wersję. W tym samochodzie cicho jest tylko po całkowitym odpuszczeniu gazu.
vegeciak jest offline   Odpowiedź z Cytatem