View Single Post
Stary 12-03-2019, 21:20   #107
CasualLounge
ford::average
 
Avatar CasualLounge
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 20-01-2018
Skąd: Radom
Model: Ford S-Max
Silnik: 2.0 145KM
Rocznik: 2008
Postów: 89
Domyślnie Odp: Oświetlenie tablicy rejestracyjnej - typ żarówek

Piszę w tym temacie, ponieważ nie znalazłem ogólnego 'S-Max oświetlenie LED'.

Wymieniłem u siebie żarówki na LED Canbus w 1) postojówki 2) oświetlenie chodnika 3) podświetlenie tablicy rejestracyjnej.
Po czym pojawił się problem z wyłączaniem się oświetlenia wnętrza oraz klapy bagażnika (nieruszane, zwykłe żarówki). Wcześniej po zamknięciu samochodu pilotem oświetlenie wyłączało się po 5s? A teraz trzeba czekać ok 5 min. Co więcej, zauważyłem, że świeci się oświetlenie bagażnika, a ono gaśnie dopiero po 15min?!
- kiepskie jest to, zostawić auto w ciemnym miejscu, które będzie świecić przez kilka minut i przyciągać uwagę lepkich rąk, bo a nóż otwarte.

To mój kolejny samochód, kolejna wymiana żarówek na LED i kolejne chińskie żarówki LED Canbus, które zupełnie sobie nie radzą, a w samochodzie występują anomalie oświetleniowe...

Dodam, że przy założeniu poszczególnych żarówek rozładował się akumulator! Pomyślałem: był słaby, sprawdzałem oświetlenie na samym zapłonie, miał prawo. Po naładowaniu prostownikiem ponownie się rozładował - dziś nie miałem co odpalać.
Obecnie ładuje się ponownie, ale wg oznaczeń jest prawdopodobnie z roku 2006, więc być może jest to tylko zbieg okoliczności.

Jak Wy radzicie sobie z oświetleniem LED? Przeczytałem w kilku innych tematach, że u Was też oświetlenie wnętrza czy bagażnika wyłącza się po 15min. Ale to wygląda fatalnie - zamykamy samochód, idziemy do domu, a w bagażniku coś się świeci...
CasualLounge jest offline   Odpowiedź z Cytatem