View Single Post
Stary 11-03-2019, 02:38   #1
rezowy
ford::average
 
Imię: Rob
Zarejestrowany: 22-07-2018
Skąd: Mdz. Górą a Jezusem.
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2008
Postów: 68
Domyślnie Mk4 2.5T - łączcie się!

Nieco żartobliwym tytułem zakładam wątek, by stworzyć wspólne miejsce dla posiadaczy i użytkowników Mondeo Mk4 z silnikiem 2.5T

Jeśli taki wątek już się pojawił to przepraszam, nie znalazłem - wyszukiwarka na forum niechętnie wypluwa cokolwiek ze słowami "2.5T", niezależnie od pisowni, a co za tym idzie, ciężko jest (przynajmniej mi) znaleźć informacje na pewne tematy dotyczące pojazdów z tymi silnikami. Zatem, jeśli taki wątek już jest, będę wdzięczny za wskazanie. Jeśli nie ma... Zaczynamy :-)

Na początek podstawowe pytanie - jaką mocą i momentem obrotowym operuje Wasze auto? Nie mam na myśli książkowych danych, lecz faktycznych, potwierdzonych na hamowni. Przewertowałem dzisiaj kilkadziesiąt stron, obejrzałem kilka wykresów i... Zacząłem się zastanawiać.

U mnie sprawa wygląda tak jak na zdjęciu. I nie wiem, czy to, co widać, wygląda tak, jak wyglądać powinno. Niektórzy piszą o 204 KM w serii i momencie rzędu ok. 310 Nm... Rozumiem, że każde auto inne, ale może ktoś ze znawców tematu ( @TuneFORCE , @heko ) dorzuci swoją opinię w tym temacie? Bo to CHYBA aż nazbyt piękne, by mogło być prawdziwe, jak na serię..? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jednocześnie auto było sprawdzane przez @orion512 i nie zgłaszał nic odnośnie ewentualnych zmian, ale też specem w tej dziedzinie nie jestem i nie wiem, czy byłby w stanie coś takiego stwierdzić po podpięciu pod kompa.

Jak to jest u Was? Konie wierne, czy raczej uciekają?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20190311_025803~2.jpg (91.7 KB, 65 wyświetleń)
rezowy jest offline   Odpowiedź z Cytatem