View Single Post
Stary 05-03-2019, 13:34   #9
Fiesta Mk8 ST Line
ford::professional
 
Avatar Fiesta Mk8 ST Line
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Fiesta Mk8 ST-Line, Mondeo Mk5 Turnier PS
Silnik: 1.0 EB, 2.0 ropniok
Rocznik: 2018, 2019
Postów: 1,040
Domyślnie Odp: Full Led vs Adaptive Led

Dużo gonisz po autostradach? Jaką masz normalną prędkość przelotową na autostradzie? jeździsz głównie w PL czy nie?

Ja napiszę jak to wygląda u mnie. Głównie przemieszczam się po mieście (60-70%) a jak już to przeważnie latam A4 na Kraków lub na Katowice i tam ruch jest spory. Jak ustawię na tempomacie 130-140km/h wg GPS to prawy pas jest za wolny, lewy za szybki. Więc jadę prawym i co kawałek wyprzedzam. Jak się zbliżę zbytnio do auta przede mną to ACC mocno hamuje (ja bym jeszcze długo nie hamował), co wymusza spore odległości między wyprzedzanymi autami aby jechać płynnie. A tego tak łatwo się zrobić nie da, bo na lewym co kawałek jakiś łoś gniecie 180-200. Jak mnie wyhamuje za jakimś TIRem, to po jego wyminięciu ACC jak najszybciej chce osiągnąć zadaną prędkość dając gaz do deski, co jest też mało komfortowe.
Moim zdaniem w takich warunkach ciężko z tego udogodnienia korzystać, bo wymaga więcej uwagi od kierowcy niż zwykły tempomat, a to chyba mija się z jego przeznaczeniem. Dlatego z tego nie korzystam, tylko ze zwykłego, starego, dobrego tempomatu.

Jeżeli jeździsz dużo szybciej lub dużo wolniej to to rozwiązanie może się sprawdzić. Ewentualnie w nocy.

Też byłem tym podjarany jak zamawiałem Fiestę, ale teraz do Focusa już tego nie chcę, a na pewno nie za 3500zł! Bo tak naprawdę w pakiecie Technology płacę tylko za to (reszta jest w innych pakietach już zawarta)
Fiesta Mk8 ST Line jest offline   Odpowiedź z Cytatem