Temat: [Transit i Tourneo Custom 2012-2023] nie mogę skasować komunikatu...
View Single Post
Stary 03-03-2019, 13:38   #1
Lalamido
ford::beginner
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 15-05-2015
Skąd: Płock
Model: Tourneo Custom
Silnik: 170km
Rocznik: 2018
Postów: 11
Domyślnie nie mogę skasować komunikatu...

Witam wszy

Od 2015 roku jestem szczęśliwym posiadaczem Ford'a Transit Custom 2,2 100KM.
Po rocznej gwarancji zdecydowałem się na podniesienie mocy (GCS Tuning) do 170KM (miał wtedy jakieś 90 000 km przejechane).
https://forum.fordclubpolska.org/sho...&postcount=127

Obecnie mam przejechane ponad 180 000 km. Z samochodem nie miałem żadnych większych problemów, wszystko wymieniane na czas, olej wymieniam co 15 000 km.

Od około 150 000 km mam problem ze skasowaniem komunikatu: "konieczna wymiana oleju". Nadmienię, że wcześniej bez problemu go kasowałem znanym wszystkim sposobem. Obejrzałem w internecie chyba wszystkie filmiki pokazujące, jaka jest procedura kasowania (dla odświeżenia pamięci) i nadal nic. Po "teoretycznie udanej" procedurze kasowania, komunikatu znika po uruchomieniu silnika, ale po wyłączeniu go i odczekaniu 3-4 minut pojawia się ponownie - i tak można w nieskończoność.

Olej wymieniałem dokładnie tydzień temu i oczywiście komunikatu nie udaje mi się skasować!
Czy jest może ktoś, kto spotkał się z tym problemem lub zna inny sposób... (ASO - ostateczność)

PS. Tylko bardzo proszę odpuścić sobie komentarze i zbędne wpisy, że pewnie źle to robię, itd. Kasowałem go wcześniej.

Ostatnio edytowane przez SRS ; 03-03-2019 o 14:40
Lalamido jest offline   Odpowiedź z Cytatem